Yan bakma kavgası: Dövüp silahla vurdular

Sultanbeyli'de bir grup, yolda yürüyen iki kişiye, yanlarından otomobille geçerken 'kendilerine yan baktığını' ileri sürerek saldırdı.

Yan bakma kavgası: Dövüp silahla vurdular

Olay saat 04.00 sıralarında Sultanbeyli Abdurrahmangazi Mahallesi Aktutan Caddesinde meydana geldi. İddiaya göre iki arkadaş olan Salih Taşkın ile Halil İbrahim mahallede yürüyordu.

Cadde üstünde yürüyen iki arkadaşın yanından önce otomobil geçti, daha sonrasında sokağın başından geri dönen otomobil iki arkadaşın yanına geldi. “Bize yan mı bakıyorsun” diyerek gençlerle sözlü tartışmaya tutuştu. Daha sonrasında arabada bulunan bir grup aşağı inip Halil İbrahim’i darp etti. Arabadan inen bir diğer kişi silahını çekerek Halil İbrahim’e ateş etti.

Olay sonrası grup arabaya binerek hızla olay yerinden kaçtı. Durum hemen polis ekipleri ve sağlık ekiplerine bildirilirken, olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralanan Halil İbrahim’i hastaneye kaldırdı. Beyaz bir otomobil içinden inen bir grubun kendilerine saldırdığını belirten Salih Taşkın, “Biz mahallede yürüyorduk beyaz bir araba geçti yanımızdan sonra gelip turladı. Beyaz araba sonra durarak bizi yanına çağırdı. Bizde gittiğimiz gibi bize saldırdılar. Arkadaşım yaralandı” diye konuştu.

Polis olayla ilgili inceleme başlattı.