'Virüse karşı iyi geliyor' diye sahte alkol aldılar: 3 kişi hayatını kaybetti

İstanbul'da 3 kişinin 'koronavirüse karşı iyi geleceği' iddiasıyla içtikleri sahte alkol, ölümlerine sebep oldu.

'Virüse karşı iyi geliyor' diye sahte alkol aldılar: 3 kişi hayatını kaybetti

Zeytinburnu’da Tahir Ömürov adlı kişi, gündelik işçi olarak çalışan Türkmenistan uyruklu arkadaşları Esger Allanazarov (31), Narmurat Egamberdiyev (37), Eresh Kuzyvey (48) ve Doskabul P.’den haber alamadığını belirterek durumu polise bildirdi.

İhbar üzerine harekete geçen Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Büro Amirliği ekipleri, geniş çaplı soruşturma başlatırken, tespit edilen adreslere giren emniyet ekipleri, Türkmenistan uyruklu 3 kişinin hayatını kaybettiğini belirledi. 1 kişinin ise zehirlenmeye bağlı olarak Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kaldırılarak tedavi altına alındığı kaydedildi. Söz konusu evlerdeki incelemelerini sürdüren polis, hayatını kaybeden kişilerin alkolü yeni tip korona Virüs (Covid-19) salgınından korunabilmek için tükettikleri değerlendiriliyor.

2 KİŞİ GÖZALTINDA

Bunun üzerine dün Telsiz Mahallesi ve Merkezefendi’deki iki ayrı adrese baskın düzenleyen emniyet ekipleri, hayatını kaybeden kişilere sahte alkolü temin ettiği ileri sürülen Türkmenistan uyruklu İlham Dosanov ve Anvar Alymov isimli 2 kişiyi gözaltına aldı.