Van'da köy imamı çocuğa cinsel istismardan tutuklandı!

Uşşaki tarikatı 'şeyh'i Fatih Nurullah’ın 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarının ortaya çıkmasının ardından, Van'da bir köy imamı da 9 yaşındaki kız çocuğuna istismardan cezaevine gönderildi.

Van'da köy imamı çocuğa cinsel istismardan tutuklandı!

Sakarya’da tarikat ‘şeyh’i Fatih Nurullah’ın 12 yaşındaki küçük kıza cinsel istismarda bulunmasının haberinin ardından Van’dan da iğrenç bir haber geldi. Van’da 36 yaşındaki evli ve 3 çocuk babası bir köy imamı çocuk istismarından cezaevine gönderildi.

Sözcü’den İsmail Saymaz’ın haberine göre, korkunç olay Van’ın Gevaş İlçesi’de gerçekleşti. Tarih 21 Temmuz 2020. Aladüz Köyü’nde altı yıldır imamlık yapan 36 yaşındaki T.B. kitap almak için camiye gelen 9 yaşındaki İ.B. adlı kız çocuğunu pantolonunu çıkararak elle taciz etmekle suçlandı. Küçük çocuk İ.B. ifadesinde korkunç olayı şöyle anlattı:

“3 arkadaşım ve kardeşim ile camiye kitap almaya gittik. Hoca diğerlerini kovdu. Beni kolumdan tutup yukarıya çıkardı. Pantolonumu çıkarmamı istedi. Çıkarmak istemedim. Zorla çıkardı. Parmağıyla cinsel organıma dokundu. Kolunu ısırıp kafasına yumruk atarak kaçtım.” Anne S.B. ise kızını saklanırken bulduğunu söyleyerek şu ifadeleri kullandı: “Kızım iki eli ağzında korkar bir halde duruyordu. Ne olduğunu sorduğumda ‘Anne, ben indirmedim’ dedi.”

İmam T.B. iddiayı yalanladı. Avukatı ise çocuğun zeka geriliğinin bulunduğunu ileri sürdü. T.B., Gevaş Sulh Ceza Hakimliği tarafından çocuğun basit istismarı suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.