Valilikten kaza ve afetlere karşı 'korunma': Dua edip kurban kestirdiler

Erzurum’da, doğal felaketlere karşı doğaya binlerce ekmek bırakılmasının ardından benzer bir olay da Giresun’da yaşandı.

Valilikten kaza ve afetlere karşı 'korunma': Dua edip kurban kestirdiler

Giresun’da valilik, ‘felaketlere engel olsun’ diye dua eşliğinde kurban kestirdi.

Giresun Valisi Harun Sarıkafaoğulları’nın yanı sıra Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hasan Koçyiğit, Giresun Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, Giresun Üniversitesi Rektörü Pof. Dr. Yılmaz Can, İl Jandarma Komutanı J. Albay Muhammet Sevinç, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Şahin, AKP İl Başkanı Kenan Tatlı ve il protokolünün katıldığı “kurban” töreni, Valiliğin internet sitesinde şu ifadelerle duyuruldu:

“Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi ilimizde de Valiliğimiz tarafından, son günlerde ülke genelinde meydana gelen deprem, çığ düşmesi ve uçak kazası gibi olumsuzluklara karşı kurban kestirildi.

Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları ve beraberindeki il protokolü, 6 Şubat Perşembe günü, Giresun Merkez Aksu Mahallesi TOKİ Konutları mevkiinde bulunan 15 Temmuz Şehitler Camiinde öğle namazı kıldıktan sonra Giresun Belediyesine ait mezbahada kurban kesildi.

Son günlerde ülkemizde meydana gelen; deprem ve çığ gibi doğal afetlerle, uçak kazası benzeri felaketlerin tekrar yaşanmaması, güvenlik güçlerimizin ve halkımızın her türlü kaza, bela ve afetten korunması için İl Müftüsü Muhittin Oral tarafından okunan duaların ardından kesilen kurban ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.”