Valilikten 'karantina' görüntülerine ilişkin açıklama

Ankara Valiliği, KYK yurdunda "karantina"ya alınanlara ilişkin sosyal medyada yer alan görüntülerle ilgili açıklama yaptı.

Valilikten'karantina' görüntülerine ilişkin açıklama

Ankara Valiliği, umreden dönen ve Gölbaşı’ndaki KYK yurdunda “karantina”ya alınanlarla ilgili sosyal medyada yer alan görüntülerle ilgili açıklama yaptı.

Valilik yurttaki yemek dağıtımı sırasında kaydedildiği anlaşılan ve virüse karşı son derece denetimsiz ve sağlıksız bir ortam olduğu eleştirilerine neden olan görüntülerin “iyi niyetten uzak ve sürekliymiş gibi” yaygınlaştırıldığını öne sürdüi.

Valiliğin, açıklamasında, “Umreden ülkemize dönen vatandaşlarımızın karantina merkezine yoğun bir şekilde intikalleri nedeniyle ilk anda oluşan görüntülerin sosyal medyada iyi niyetten uzak bir biçimde ve sürekliymiş gibi yaygınlaştırılmaya çalışıldığı gözlemlenmiştir. Ancak durum, görevlilerimizin yoğun gayretleriyle kısa zamanda normale döndürülmüş olup, misafirlerimize en iyi sağlık standartlarında hizmet verilmeye devam edilmektedir. Kamuoyunun bilgisine sunulur” ifadelerine yer verildi.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this