Valilik açıklaması: O şahsın ilişiği kesildi

Valilik, 'çare beyaz toros' deyip siyasi parti ve meslek odalarını tehdit eden şahsın Vefa Destek Grubu ile ilişkisinin kesildiğini açıkladı.

Valilik açıklaması: O şahsın ilişiği kesildi

Gaziantep’te Şahinbey Kaymakamlığına bağlı Vefa Sosyal Destek Grubu’nda görevli Ömer Kenan Erdoğan isimli bir kişi, sosyal medya hesabına yüklediği uzun namlulu silah fotoğrafıyla siyasi parti, meslek odaları ve milletvekillerini etiketleyerek ‘çare beyaz toros’ etiketiyle tehdit mesajları yayınlamıştı.

CHP, HDP, DİSK), TTB, TMMOB ve bazı milletvekilileri için ‘vatan haini’ ifadesini kullanıp, 90’lı yılların faili meçhul cinayetlerine gönderme yaparak “beyaz toros” ifadesi ve uzun namlulu silahla verdiği fotoğrafın altına da ‘çare beyaz toros’ yazan şahıs büyük tepki çekmişti.

Gaziantep Valililiği sözkonusu şahısla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi:

“Vefa Sosyal Destek Ekipleri kamu ve özel sektörde çalışan gönüllülerden oluşmaktadır. Bahse konu şahsın Şahinbey Kaymakamlığı ile ilgisi bulunmamakta olup olayın akabindeVefa Destek Grubu ile de ilişiği kesilmiş, hakkında Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. Adli süreç devam etmektedir.”