Uyuşturucu baronunun tahliyesi için hakimleri arayan Kuzu: Yargıyı rahat bırakın!

"Yargıyı rahat bırakın" diyen Kuzu'nun Zindaşti davasında yargı üyelerini telefonla aradıkları iddia edilmişti.

Uyuşturucu baronunun tahliyesi için hakimleri arayan Kuzu: Yargıyı rahat bırakın!

Uyuşturucu baronu Zindaşti ve adamlarının tahliye edilmesine ilişkin soruşturmada ismi geçen ve hakkında inceleme başlatılan Burhan Kuzu, konuyla ilgili, “Bundan sonrası yargının konusu. Yargıyı rahat bırakın” yorumunda bulundu. “Yargıyı rahat bırakın” diyen Kuzu’nun Zindaşti davasında yargı üyelerini telefonla aradıkları iddia edilmişti.

İranlı uyuşturucu kaçakçısı Naci Şerifi Zindaşti ve adamlarının tahliye edilmesine ilişkin soruşturmada ismi geçen Prof. Dr. Burhan Kuzu, “Fatih Portakal, amacın habercilik değil yargıyı etkilemek. Haberin güncelliği ortadan kalktı. Isıtıp ısıtıp hergün aynı meseleyi gündeme getirerek tahrik etmek doğru değil. Konuyla ilgili soruşturma başlatıldı, bundan sonrası yargının konusu. Yargıyı rahat bırakın” diye yazdı.

Uyuşturucu ticareti yaptığı ileri sürülen ve hakkında “adam öldürmek”, “cinayete azmettirmek”, “FETÖ üyeliği” suçlamaları da bulunan İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti, 19 Ekim 2018 akşamı tartışmalı bir şekilde 3 adamı ile birlikte tahliye edilmişti.

Savcılık Zindaşti’nin tahliyesine itiraz etmiş, hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı. Çoktan kayıplara karışan Zindaşti’nin tahliyesinin arkasındaki ismin Burhan Kuzu olduğu iddia edilmiş, Kuzu “Kendisini tanımam” dese de yemek yerken çekilmiş fotoğrafları ortaya çıkmıştı.