Üsküdar Belediyesi tarafından işten çıkarılan işçi hayatına son verdi

Üsküdar Belediyesi tarafından seçimlerin ardından işten çıkarılan işçilerden birinin hayatına son verdiği öğrenildi.

Üsküdar Belediyesi tarafından işten çıkarılan işçi hayatına son verdi

31 Mart seçimlerinin ardından işten çıkarılan Üsküdar Belediyesi işçilerinden Recep Kılıçarslan’ın geçim sıkıntısı nedeniyle yaşamına son verdiği öğrenildi.

Cumhuriyet’ten Tuba Özer’in haberine göre, 31 Mart seçimlerinin ardından AKP’li Üsküdar Belediyesi’nde çok sayıda işçi gerekçe gösterilmeden işten çıkarıldı. İşten çıkarılanların işlerine geri dönebilmek için belediye binası önünde başlattıkları eylemler sonuçsuz kalırken, işten atılan işçilerden Recep Kılınçarslan’ın iş bulamadığı ve yaşadığı maddi sıkıntılara dayanamayarak yaşamına son verdiği öğrenildi.

Geçen perşembe günü yaşama veda eden Kılınçarslan’ın cenazesi, dün ikindi namazına müteakip Bağcılar Sancaktepe Camii’nden kaldırıldı.

Yeğeninin intiharı hakkında konuşan dayı Muhammet Kılınçarslan, “Yeğenim 31 Mart seçimlerinin ardından işten çıkarılan mağdur işçilerinden biriydi. İş bulmak için bazı yerlere müracat etti ancak iş bulamayınca sorun yaşadığı için böyle bir şey yaptığını düşünüyoruz. Bir eşi ve 7 yaşında bir kız çocuğu vardı” diye konuştu.