Üçüncü çığ uyarısı!

29 kişinin çığ düşmesi sonrası hayatını kaybettiği Bahçesaray'da yeni bir çığ tehlikesi için uyarı yapıldı.

Üçüncü çığ uyarısı!

Dün akşam saat 17.00 sıralarında üzerine çığ düşen minibüste bulunan 5 kişinin cansız bedenine ulaşılırken, 6 kişi ise sağ olarak kurtarılmıştı. Minibüste olduğu değerlendirilen ve sabah saatlerinden itibaren devam eden 2 kişiyi kurtarma çalışmaları sürdürülürken meydana gelen ikinci çığ faciasında 8 jandarma personeli, 9 sivil, 3 korucu ve 1 itfaiyeciyle birlikte hayatını kaybedenlerin sayısı 23’e yükselmişti.

Bölgede zorlu hava koşulları altında arama kurtarma çalışmaları devam ederken, üçüncü bir çığ uyarısı daha yapıldı.

Arama kurtarma çalışmalarına destek vermek için gelen vatandaşlar bölgede uzaklaştırılırken, kurtarma çalışmaları ise aralıksız sürdürülüyor.

AFAD, hayatını kaybedenlerin sayısının 33’e yükseldiğini duyurdu.

SÜLEYMAN SOYLU: CAN KAYBI 29

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Şu ana kadar hem Adli Tıpa intikal eden hem de bizim teyit ve tespit edebildiğimiz vefat eden sayımız toplam 29. Yolda olanlarla, hastanelerde olanlarla mükerrerlik söz konusu. Onun için Adli Tıptaki rakamı teyit ediyoruz hem de isimli olarak bizde olan rakamları teyit ediyoruz.

ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARINA ARA VERİLDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Arama kurtarmaya ara vermek zorunda kaldık. Çünkü tipi şiddetlendi. Yarın sabah yeniden toplanacağız ve çalışmalara yeniden başlanıp başlanmayacağını değerlendireceğiz. Yaralıların büyük bir kısmı doku zedelenmesi yaşadı.