Tutuklu gazeteciler için mektup çağrısı: Tek bir satır, tek bir ses, onlar için büyük destek

Tutuklu gazeteciler Barış Pehlivan, Hülya Kılınç ve Murat Ağırel için mektup çağrısı yapıldı.

Tutuklu gazeteciler için mektup çağrısı: Tek bir satır, tek bir ses, onlar için büyük destek

Tutuklu gazeteciler için bir araya gelen Haberin Var Mı İnisiyatifi, cezaevinde tecritte olan Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ve gazeteciler Hülya Kılınç, Murat Ağırel için mektup çağrısı yaptı.

Oda Tv’de yer alan habere göre, Haberin Var Mı İnisiyatifi’nin açıklamasında “Covid-19 riski hala geçmiş değil. Vaka sayıları gün be gün durumun vahametini ortaya koyuyor. Virüs salgını nedeniyle hapishanede görüşler kısıtlı, ayda bir kez aileden sadece bir kişiye izin veriliyor. Onlarca gazeteci hapis. Son tutuklanan 3 arkadaşımız da ne yazık ki Covid-19 koşulları altında cezaevinde kalmaya devam edecek. Barış Pehlivan, Hülya Kılınç, Murat Ağırel 3 ay daha tecrit altında adalet için bekleyecekler. Bu günlerde tek bir satır, tek bir ses, onlar için büyük destek. Gerçekleri yazdıkları için hapiste olan gazeteciler için bu kez biz yazıyoruz. Her kelimeniz onlar için çok değerli” ifadeleri yer aldı.

Sosyal medyada #GazetecilereMektupVar etiketiyle paylaşımlar yapıldı.

Tutuklu gazeteciler için şu mesajlar paylaşıldı:

”Sevgili Hülya,

Tek yaptığın, gizli olmayan bir bilginin takibini yapıp, haberleştirmekti. Ama birileri bundan çok rahatsız oldu. Sabret, özgürlük yakındır.”

”Sevgili Barış,

Çıkıp yazmıştın, yine çıkıp yazacaksın. Dört duvar arasında unutulduğunu sanma. Senin gibi gazeteciler olduğu sürece hep umutlu olacağız.”

”Sevgili Murat,

İktidarın canını sıkan yazıların nedeniyle, pek çok gazeteci gibi haksız ve mesnetsiz suçlamalarla tutuklandın. İyi gazetecilik her zaman kazanacak.”