Türkiye'de toplumun %11.4'ü Covid-19'un varlığına dahi inanmıyor!

Araştırmada, koronavirüsün varlığına inanmayanların oranı yüzde 11.4, 'ekonomimizi bozmak için dış güçler getirdi' diyenlerin oranı %15.6, 'salgın abartılıyor' diyenlerin oranı ise %33 olarak açıklandı.

Türkiye'de toplumun %11.4'ü Covid-19'un varlığına dahi inanmıyor!

Türkiye’de koronavirüs salgınına inanmayanların oranı şaşkınlık yarattı.

Avrasya Araştırma BaşkanıKemal Özkiraz sosyal medya hesabından koronavirüs salgınına ilişkin yapılan son anketin sonuçlarını paylaştı.

Ankette koronavirüsün varlığına inanmayanların oranı yüzde 11.4, ‘ekonomimizi bozmak için dış güçler getirdi’ diyenlerin oranı yüzde 15.6, ‘salgın abartılıyor’ diyenlerin oranı ise yüzde 33 olarak sonuçlandı.

Özkiraz araştırmanın sonuçlarını sosyal medya hesabından yayımladı.

Araştırmada, koronavirüsün varlığına inanmayanların oranı yüzde 11.4, ‘ekonomimizi bozmak için dış güçler getirdi’ diyenlerin oranı yüzde 15.6, ‘salgın abartılıyor’ diyenlerin oranı ise yüzde 33 olarak açıklandı.

‘Koronavirüs salgını ile ilgili devlet üzerine düşeni yapıyor, halk dikkatsiz davranıyor’ diyenlerin oranı ise yüzde 40,1 olarak ölçüldü. Koronavirüs salgını ile ilgili olarak devlet de halk da üzerine düşeni yapmıyor diyenlerin orası ise yüzde 56,9 olarak sonuçlara yansıdı.

Özkiraz’ın paylaşımı şöyle: