Turizmcilere 'müjde'yi AKP İl Başkanı verdi: Tatilciler yasaktan muaf olacak

AKP Muğla İl Başkanı'nın duyurusuna göre kentte tatil yapanlar, hafta sonu YKS nedeniyle uygulanacak sokağa çıkma yasağından muaf tutulacak.

Turizmcilere 'müjde'yi AKP İl Başkanı verdi: Tatilciler yasaktan muaf olacak

Muğla’nın turistik ilçelerinde tatil için bulunanların, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasında plajları kullanıp, turistik ziyaretler gerçekleştirebileceğini bildirildi. Duyuruyu yapan ise Muğla Valisi ya da mülki idareden herhangi bir yetkili değil AKP Muğla İl Başkanı Kadem Mete oldu.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, konuyla ilgili Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile görüşme yaptıklarını belirten Mete, kentte tatil yapan ziyaretçilerin kısıtlamadan muaf tutulmasını istediklerini belirterek şöyle dedi:

“Yaptığımız görüşme neticesinde hafta sonu gerçekleşecek YKS sınavından dolayı uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasından, turizm beldelerimizdeki tesislerde konaklayan misafirlerin plajlardan yararlanmaları, müze ve ören yerleri gibi turistlik yerleri ziyaret etmeleri, tesislere geliş gidişlerini yapabilmeleri ayrıca bu tesislerde hizmet sunan turizm çalışanlarının sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulması kararı, İçişleri Bakanlığımız tarafından alınmıştır. Duyarlılıklarından dolayı Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy ve İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya turizmcilerimiz ve tatilcilerimiz adına şükranlarımı sunuyorum”