Trump'ın eski danışmanı dolandırıcılıktan gözaltına alındı

ABD Başkanı Trump'ın eski danışmanı Steve Bannon ve 3 kişi daha dolandırıcılık suçlamasıyla gözaltına alındı.

Trump'ın eski danışmanı dolandırıcılıktan gözaltına alındı

ABD Başkanı Donald Trump’ın eski danışmanı Steve Bannon ve 3 kişi daha Meksika sınırında duvar örmek için başlatılan “We Build The Wall” kampanyasına sağlanan fonlar aracılığı ile dolandırıcılık suçlamasıyla gözaltına alındı.

New York Güney Bölge Savcılığından yapılan açıklamada, Bannon’ın yanı sıra Brian Kolfage, Andrew Badolato ve Timothy Shea hakkında toplamda 25 milyon dolar bağış toplanan “We Build the Wall” kampanyası üzerinden dolandırıcılık yaptıkları suçlamasının bulunduğu aktarıldı.

Bannon ve dolandırıcılıkla suçlanan 3 kişinin gözaltına alındığı açıklandı, 4 sanığın öğleden sonra mahkemeye çıkarılacağı ifade edildi.

“We Build the Wall” kampanyası, Trump’ın yasa dışı göçmen geçişini engellemek için Meksika sınırına ördürdüğü duvarın özel kısımlarının fonlanması amacıyla başlatılmıştı.

ABD Başkanı Trump’ın Washington’da “ırkçı söylemleriyle” tartışmalara neden olan baş stratejisti ve Trump’ın seçimleri kazanmasındaki en önemli isimlerden görülen Bannon, 19 Ağustos 2017’de görevinden ayrılmıştı.