Trabzonsporlu oyuncu ırkçı mesajlara tepki gösterdi, gözyaşlarını tutamadı

Trabzonspor'un Nijeryalı futbolcusu John Obi Mikel, kendisine sosyal medya üzerinden atılan ırkçı mesajlara tepki gösterirken, gözyaşlarını tutamadı.

Trabzonsporlu oyuncu ırkçı mesajlara tepki gösterdi, gözyaşlarını tutamadı

Trabzonspor’un Büyükşehir Belediye Erzurumspor’u konuk ettiği Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final ilk maçı öncesi yayıncı kuruluşa konuşan Trabzonsporlu oyuncu John Obi Mikel, Fenerbahçe maçı sonrası çok sayıda ırkçı mesaj aldığını söyledi.

Mikel, “Ben ve ailem çok sayıda ırkçı mesaj aldık. Irkçılık yapan insanların hiçbir alanda yer almaması lazım. Bütün takım taraftarlarından destek mesajları da aldım. Yalnız olmadığımı gördüm. Çocuklarıma ırkçılık yapılması kabul edilemez. Çok sinirliyim” derken gözyaşlarını tutamadı.Mikel ayrıca Emre Belözoğlu’nun ise kendisine ırkçı ifadeler kullanmadığını belirterek, “O anın sıcaklığıyla aramızda ufak bir tartışma oldu. Maçlarda yaşanan normal bir durum. Maç sonrasında herhangi bir tartışma olmadı” dedi.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu ise olaya ilişkin”Yüz yıl öncesinde kalması gereken bir insanlık ayıbı. Ülkemiz adına utanç verici bir durum. Obi Mikel’le konuştum. Saha içerisinde böyle bir şey gerçekleşmiyor. Emre’nin (Belözoğlu) kendisine hakaret ettiğini ancak herhangi bir ırkçı kelime kullanmadığını ifade etti. Daha sonra sosyal medya üzerinden kendisine, eşine ve çocuklarına yönelik herkesin malumu olan saldırılar başladı.” değerlendirmesinde bulundu.