Trabzon Üniversitesi: Atatürk portresini ters asan personel hakkında gerekli işlem başlatılmıştır

Üniversiteden yapılan açıklamada, hatanın hemen farkına varılarak düzeltildiği belirtilirken, sebebiyet veren personel için işlem başlatıldığı açıklandı.

Trabzon Üniversitesi: Atatürk portresini ters asan personel hakkında gerekli işlem başlatılmıştır

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi Trabzon Üniversitesi binasına asılan Atatürk posterinin ters şekilde asıldığı görülmüştü.

Ortaya çıkan görüntü büyük tepki çekerken, Trabzon Üniversitesi’nden yapılan açıklamada olayla ilgili inceleme başlatıldığı duyuruldu.

Açıklamada şöyle denildi:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle üniversitemiz Fatih Kampüsü’ndeki bir binamıza şanlı bayrağımızı ve Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün portresini asma çalışmaları esnasında görevli personelimizin bir anlık dikkatsizliğinin sonucu olarak Atatürk portresi çok kısa bir süre de olsa maalesef ters asılmış, bu durum bayrak asma işlemi devam ederken fark edilerek derhal düzeltilmiştir. Nitekim spekülasyona konu edilen fotoğrafa dikkatle bakıldığında işlemin tamamlanmadığı açıkça görülebilir. Keze bu üzücü duruma sebebiyet veren personel hakkında da gerekli işlem başlatılmıştır”