Toplu iftarlar vakaları arttırdı: Tam 'kurtulduk' derken...

Bursa'nın Keles ilçesinde virüs vakalarında artış görüldü. Artışların ilçede düzenlenen iftar programlarından kaynaklandığı belirtildi.

Toplu iftarlar vakaları arttırdı: Tam 'kurtulduk' derken...

Keles Belediye Başkanı Mehmet Keskin, ilçede son dönemde koronavirüs vakalarının tekrar artış göstermeye başladığını gördüklerini, bunun da sebebinin iftar programları düzenlenmesi olduğundan açıkladı.

Başkan Keskin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada halkı uyararak, şunları kaydetti:

“Sevgili hemşehrilerim maalesef koronavirüsle el ele iftar programlarına son zamanlarda ilçemize özellikle hafta sonlarında Bursa’dan çok sayıda vatandaşımızın geldiği gözlemlenmiş olup, koronavirüs salgını ile ilgili vakalarda da artış olmaya başlamıştır. Tam ‘Bu işten kurtulduk’ derken maalesef yine pozitif korona vakalarla karşılaştık. İlçemizde görülen son koronavirüs vakalarının sebebi hemşehrimizin evlerinde vermiş oldukları, Bursa’dan gelen vatandaşlarımızın da katıldığı iftarlardan kaynaklanmaktadır. Özellikle hiçbir şekilde en yakınlarıyla bile iftar programı düzenlenmemesi ve misafir kabul edilmemesi önem arz etmektedir. Hem Bursa’dan gelen vatandaşlarımızın hem de mahallelerimizde oturan hemşehrilerimizin bu konuda hassas davranması gerekmektedir. Sizlerin de bu gibi durumları sıkı bir şekilde takip etmenizi, kaymakamlık, belediye veya kolluk kuvvetlerine bilgi vermenizi önemle istirham ederim.”