Tokat Erbaa'da MHP'li başkan 450 bin liralık yeni makam aracı için kurban kesti!

Tokat’ın Erbaa ilçesinin MHP’li Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl’ün yaklaşık 450 bin TL değerindeki yeni makam aracı tepki çekti. Tepkiler üzerine makam aracını bir iş adamının hibe ettiğini açıklayan MHP’li başkan, yeni makam aracı için bir de kurban kesti. İlçe halkı, başkana makam arabasını 'hangi iş adamının, neden verdiğini' merak ediyor.

Tokat Erbaa'da MHP'li başkan 450 bin liralık yeni makam aracı için kurban kesti!

Yerel seçimler öncesi, “Kimsenin ekmeği ile oynamayacağım kimseyi işten çıkarmayacağım” açıklaması yapan Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, seçilmesinden sonraki  9 aylık zaman diliminde belediyenin borçları olduğu bahanesiyle 62 işçiyi işten çıkarmasıyla gündeme gelmişti.

Belediyenin kiralık makam aracını iade ederek kendi arabasını kullanacağını söyleyen Karagöl’ün, 450 bin TL değerindeki makam aracı alması büyük tepki çekti.

31 Mart seçimlerinden sonra Tokat’ın Erbaa ilçe belediyesini AKP’li Hüseyin Yıldırım’dan 111 milyon 397 bin 766 lira borçla devralan MHP’li Ertuğrul Karagöl, sık sık tasarruf açıklamaları yapmıştı

HİBE EDİLDİĞİNİ İDDİA ETTİ

Belediyenin borç batağında olduğunu ve tasarruf bahanesiyle işçi çıkardığını söyleyen ilçe halkı, makam aracı alınmasına tepki gösterdi.

Tepkiler üzerine Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, belediyenin sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak, “Niyet hayır, akıbet hayır… Erbaa Belediyemize hayırsever bir iş insanı tarafından hibe edilen aracımızın kurbanını kestik. Ne kadar doğru bir yolda ilerlediğimizi göstermesi sebebi ile bu güzel hayra vesile olan iş insanımıza Erbaalılar adına teşekkür ederiz. Allah razı olsun” diye yazdı.