TKH: Gezi, istibdat rejimine karşı yurtsever, ilerici ve Cumhuriyetçi halkın ayağa kalkmasıdır!

"Gezi, istibdat rejimine karşı yurtsever, ilerici ve Cumhuriyetçi halkın ayağa kalkmasıdır! Gezi, tek adam rejimine ve gericiliğe halkın boyun eğmemesidir!"

TKH: Gezi, istibdat rejimine karşı yurtsever, ilerici ve Cumhuriyetçi halkın ayağa kalkmasıdır!

Komünistler Haziran Direnişi’nin 7. yılında “Gezi, halk iradesidir!” başlıklı bir açıklama yayımladı.

Türkiye Komünist Hareketi (TKH), yaptığı açıklamada “Gezi, istibdat rejimine karşı yurtsever, ilerici ve Cumhuriyetçi halkın ayağa kalkmasıdır!” ifadelerine yer verirken; direnişte yitirdiklerimizi de unutmadı.

Açıklamada, “Gezi Direnişi’nin yedinci yılında yaşamını bu ülkenin aydınlık geleceğine veren Berkinleri, Ali İsmailleri, Abdullahları, Ahmetleri, Mehmetleri, Ethemleri asla unutmayacağız!” denildi.

İşte Komünistlerin “Gezi, halk iradesidir!” açıklaması:

“Gezi, halk iradesidir!

2013 yılında ülkenin bütün il ve ilçelerinde milyonlarca yurttaşın sokaklara çıktığı Türkiye siyasi tarihinin en büyük halk hareketi olan Gezi Direnişi’ni 7. Yılında selamlarız!

Gezi, bu ülkenin ilerici ve yurtsever milyonlarca insanının gericiliğe, baskıya, hukuksuzluğa, adaletsizliğe hayır dediği direnişin adıdır!

Gezi, istibdat rejimine karşı yurtsever, ilerici ve Cumhuriyetçi halkın ayağa kalkmasıdır!

Gezi, tek adam rejimine ve gericiliğe halkın boyun eğmemesidir!

Bu açıdan, bugün Gezi’yi karalamak için var gücüyle uğraşıyorlar. Gezi’nin arkasında dış güçler arayanlar, kendilerinin arkasında dış güçler olduğunu iyi bilenlerdir! Bilinmelidir ki, Gezi’nin arkasında halk vardır!

Gezi, ülkemizin geriye gidişine karşı dikilmiş barikattır!

Gezi, ülkemizin sigortasıdır!

Gezi Direnişi’nin yedinci yılında yaşamını bu ülkenin aydınlık geleceğine veren Berkinleri, Ali İsmailleri, Abdullahları, Ahmetleri, Mehmetleri, Ethemleri asla unutmayacağız!

Onlara aydınlık bir ülke borcumuz var!”