TKH Gençliği'nden Engin Ardıç'a: Gençlik düşmanısın!

TKH Gençliği yayımladığı açıklama ile 'Z kuşağı' ve Haziran Direnişi'ni hedef alan Engin Ardıç'a tepki gösterdi.

TKH Gençliği'nden Engin Ardıç'a: Gençlik düşmanısın!

Türkiye Komünist Hareketi (TKH) Gençliği, Sabah Yazarı Engin Ardıç’ın ‘Z kuşağı’nı ve Haziran Direnişi’ni hedef alan yazısına tepki gösterdi.

TKH Gençliği’nin yayımladığı yazılı açıklamada Engin Ardıç’ın sözlerine ilişkin ”Bugün ülkemizde sermaye düzeni ve onun temsilcisi AKP iktidarı nasıl gözü dönmüşçesine emeğe, laikliğe ve halkın alanlarına saldırmaktaysa Engin Ardıç’ta gençliğe saldırmaktadır” ifadelerine yer verildi.

”Ardıç’ın gençliğin biatçı olmamasıyla, AKP’nin dindar ve kindar kalıplarına sığmamasıyla alıp veremediği ortadadır” denilen açıklamada Ardıç’ın çabalarının ne gençliği ne de Haziran Direnişi’ni gölgeleyemeyeceği belirtilerek ”Bugün ülkemizde gençlik geleceksizlikle ve işsizlikle baş başa bırakılırken yandaşların derdi bu düzenin devam etmesinden başka bir şey değildir” vurgusu yapıldı.

Gençliği hedef alanların düzenin ve iktidarın satın alınmış kalemleri olduğuna işaret edilen açıklamada ”Gençliğin sorgulamasını, rahatsızlığını dile getirmesini, tepki göstermesini istemeyenlere karşı yanıtımızı örgütlü gücümüzle verelim!” çağrısında bulunuldu.

TKH Gençliği’nin ‘Gençlik Düşmanısın Engin Ardıç’ başlıklı açıklaması şöyle:

‘Sabah isimli gazete müsveddesinin ‘yazarı’ Engin Ardıç, geçtiğimiz günlerde yazdığı köşe yazısıyla tekrardan ‘Z kuşağı’ üzerinden gençliği hedef aldı.

Yandaş gazetenin yandaş yazarı Engin Ardıç’ı YKS sonrası günlerde gençliğe ettiği hakaretlerden hatırlıyoruz. Bu sefer de Engin Ardıç ülkemizin en büyük halk hareketi olan Haziran direnişine katılan gençliğe ahlaksızca ithamda bulunmuştur. Ardıç, Haziran direnişine katılan gençlerle ilgili: ”Şu ünlü Gezi olaylarına ‘acayip karı kız düşüyormuş abi’ deyip katılan Z çocuklarının sayısını bilseniz şaşardınız.’’ diyerek halk düşmanlığını ve iktidarın kalemi olduğunu tekrar göstermiştir. Bugün ülkemizde sermaye düzeni ve onun temsilcisi AKP iktidarı nasıl gözü dönmüşçesine emeğe, laikliğe ve halkın alanlarına saldırmaktaysa Engin Ardıç’ta gençliğe saldırmaktadır.

Ardıç’ın gençliğin biatçı olmamasıyla, AKP’nin dindar ve kindar kalıplarına sığmamasıyla alıp veremediği ortadadır. Engin Ardıç bu ülkenin aydınlık geleceğini bu yüzden hedef almaktadır. Haziran direnişi halkın laikliğe, eşitliğe ve özgürlüklerine sahip çıktığı günlerdi ve gençlik de ülkesine sahip çıkmış, bu onurlu direnişte yerini almıştır. Ardıç’ın bu çabaları ne gençliği ne de haklılığından asla şüphe edilemeyecek Haziran direnişini gölgeleyebilir. Bugün ülkemizde gençlik geleceksizlikle ve işsizlikle baş başa bırakılırken yandaşların derdi bu düzenin devam etmesinden başka bir şey değildir.

Haziran direnişinde 7 gencin hayatını kaybetmesine, Berkin Elvan’ın emri ben verdim denilenler tarafından katledilmesine rağmen, bugün Engin Ardıç tarafından Haziran direnişine yapılan bu saldırı halk ve gençlik düşmanlığını gözler önüne sermiştir.

TKH Gençliği olarak çağrımızdır!

Biliyoruz ki bizleri hedef alanlar bu düzenin ve iktidarın satın alınmış kalemleridir. Gençlik, gericilik ve geleceksizliği ancak bu düzeni karşısına alarak ve hep beraber mücadele ederek ortadan kaldırabilir.

Gençliğin sorgulamasını, rahatsızlığını dile getirmesini, tepki göstermesini istemeyenlere karşı yanıtımızı örgütlü gücümüzle verelim!

Öyle bir yanıt verelim ki bir daha gençlik ve halk düşmanlığı yapmaya cüret edemesinler!”