TKH: FETÖ’cüleri kim koruyor?

Türkiye Komünist Hareketi: Erdoğan ve Hulusi Akar açıklama yapmalıdır, kimlerin FETÖ’cüleri koruduğu açıklanmalıdır!

TKH: FETÖ’cüleri kim koruyor?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Akit TV’de katıldığı bir programda başbakanlık görevi sırasında, halen FETÖ’den tutuklu olan Mehmet Dişli’nin MİT raporları doğrultusunda emekli edileceğini ancak son gece kanaatin değiştiğini öne sürmüştü.

Türkiye Komünist Hareketi, yayınladığı “Kimlerin FETÖ’cüleri koruduğu açıklanmalıdır!” başlıklı açıklamada Davutoğlu’nun iddialarını neden 4 yıl boyunca dile getirmediği ayrıca dönemin ve hemen sonrasının Genelkurmay Başkanları Nejdet Özel, Hulusi Akar ve AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iddiaları yanıtlaması gerektiğini ifade etti.

“Davutoğlu’nun “elimizde tasfiye listesi“ vardı demesine rağmen 15 Temmuz darbe girişiminde tutuklanan bir dizi ismin bizzat 2015 YAŞ toplantısında terfi ettirilmeleri, FETÖ’cülerin bizzat korunduğunun açığa çıkmasıdır.”  ifadelerine yer verilen açıklama “Soruyoruz, FETÖ’cüleri kimler korumuştur?” sözleriyle sonlanıyor.

TKH tarafından yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde;

Erdoğan ve Hulusi Akar açıklama yapmalıdır: Kimlerin FETÖ’cüleri koruduğu açıklanmalıdır! 

Eski Başbakan, eski AKP ve şimdiki Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu 2015 YAŞ toplantısını kastederek “Ben ve MİT Başkanı Hakan Fidan ısrar ettik; ama darbe girişiminde Genelkurmay’da tutuklanan Mehmet Dişli son anda emekli edilmedi” demiştir.

Bu iddia büyük bir iddiadır.

FETÖ’cü, darbeci Mehmet Dişli’yi kimin koruduğu açıklanmalıdır!

Dönemin ve hemen sonrasının Genelkurmay Başkanları Nejdet Özel ve Hulusi Akar yanıt vermelidir!

2015 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan bu iddiayı yanıtlamalıdır!

Davutoğlu böyle bir bilgiyi 4 yıl boyuncu niye sakladığını açıklamalıdır?

Davutoğlu’nun “elimizde tasfiye listesi“ vardı demesine rağmen 15 Temmuz darbe girişiminde tutuklanan bir dizi ismin bizzat 2015 YAŞ toplantısında terfi ettirilmeleri, FETÖ’cülerin bizzat korunduğunun açığa çıkmasıdır.

Soruyoruz, FETÖ’cüleri kimler korumuştur?