THY'den ABD'ye özel sefer

THY, ABD'de bulunan Türk vatandaşları için özel sefer yapacak.

THY'den ABD'ye özel sefer

Türk Hava Yolları (THY), yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını önlemleri çerçevesinde uçuşların iptal edilmesi nedeniyle Türkiye’ye dönemeyen yurttaşlar için ABD’nin üç kentinden özel seferler düzenleyecek.

Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, geçici süreyle ABD’de bulunan kısa süreli vize sahipleri, öğrenciler, turistler, işçi ve iş görüşmesine gelen vatandaşların Türkiye’ye dönmesi amacıyla 23 Nisan’da Washington DC ve Los Angeles’tan, 24 Nisan’da da New York’tan THY seferi yapılacak.

Ülkeye dönmek isteyen vatandaşlar, bilet işlemi sırasında ya da uçağa binmeden önce Türkiye’ye döndükten sonra 14 gün karantinayı yazılı olarak kabul edecek.

Uçuş günü Covid-19 belirtisi gösteren ya da daha önce virüs tanısı konulanlar uçağa kabul edilmeyecek.

THY tarafından sınırlı koltuk için yapılacak bilet satışının ne zaman ve nasıl yapılacağı ise ikinci duyuruyla vatandaşlara bildirilecek.

Söz konusu biletlerin açıldığı ilk iki gün öncelikli olarak 14 Nisan’a kadar ismini Washington Büyükelçiliği ile New York ve Los Angeles Başkonsoloslukları’na bildiren vatandaşlara satış yapılacak.

İki günün sonunda yer kalması durumunda ise diğer bölgelerdeki vatandaşlar, söz konusu 3 uçuştan birine bilet alabilecek.