THY yöneticisi hakkında 'taciz'den uzaklaştırma kararı

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu üyesi Ogün Şanlıer hakkında "bir kadını taciz ve tehdit ettiği" gerekçesiyle uzaklaştırma kararı verildi.

THY yöneticisi hakkında'taciz'den uzaklaştırma kararı

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın da okuduğu Kartal İmam Hatip Lisesi’nden mezun olan THY Yönetim Kurulu üyesi Ogün Şanlıer hakkında, bir kadını taciz ve tehdit ettiği gerekçesiyle uzaklaştırma kararı verildi.

Şanlıer hakkında açılan ‘taciz ve tehdit’ davasında mahkeme, Şanlıer hakkında uzaklaştırma kararına hükmetti.

Airporthaber’de yer alan habere göre, hakkında “kadına karşı şiddet, cinsel saldırı” suçlarından kamu davası açılan Şanlıer’e mağdura karşı uzaklaştırma kararı verildiği ve bu karara uymaması halinde hapis cezası verileceği açıklandı.

Bir kadın tarafından açılan davanın dilekçesinde şu ifadeler yer aldı:

“Bir arkadaşımın düzenlemiş olduğu davette beni şüpheli Ogün Şanlıer ile tanıştırdılar. Tanışma esnasında numaramı alan Ogün Şanlıer beni arayıp görev yaptığı İstanbul Medya Akademisi’ne çağırmıştır. Bana, medya okulum var seni buraya eğitime alalım dedi. Evli olduğunu bile bilmediğim Ogün Şanlıer ertesi gün evime gelmek istediğini söyleyip beni davet eder misin dedi. Daha sonra beni her gün düzenli arayıp defalarca görüntülü aramalar yapmaya ve mesajlar atıp bana asılmaya başladı. Çoğu mesajlar kayıtlıdır”

Hakkında ‘kadına karşı şiddet, cinsel saldırı’ suçlarından kamu davası açılan Şanlıer’e mağdura karşı uzaklaştırma kararı verildiği ve bu karara uymaması halinde hapis cezası verileceği açıklandı.

Ogün Şanlıer, Bilal Erdoğan’ın THY’nin yönetiminde bulunan Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu 80 isimden biri olarak biliniyor.