TGS'den koronavirüs uyarısı

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) tarafından, koronavirüs salgınına karşı bir açıklama yapıldı.

TGS'den koronavirüs uyarısı

TGS tarafından yapılan “Haber peşinde koşan gazetecileri koruyun” başlıklı açıklamada “Halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkı için her şart altında görevlerini yapan gazeteciler bu salgın döneminde de hakikatin peşinden koşmaktan asla vazgeçmiyor” denirken, “Hâlâ sokaklarda haber peşinde koşan meslektaşlarımız risk altındadır” denildi.

Gazetecilerin salgından korunması gerektiğinin altı çizilen açıklamada, “Bunu sağlayacak olanlar ise medya sahipleri, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Basın İlan Kurumu ve Hükümettir” denildi.Gazeticilerin salgından korunması gerektiğinin altı çizilen açıklamada, “Bunu sağlayacak olanlar ise medya sahipleri, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Basın İlan Kurumu ve Hükümettir” denildi.

Salgın hastalıklarda en riskli bölgenin cezaevleri olduğunun hatırlatıldığı açıklamada “Devletin özgürlüğünden yoksun olan kişileri koruma yükümlülüğü vardır. Taraf olduğumuz bütün uluslararası kurallarda bunu ortaya koymaktadır. Bu nedenle dezenfeksiyon işlemlerinin düzenli olarak yapılması, mahpuslara gereken tıbbi imkanların sağlanması ve hijyen malzemeleri ile bağışıklık güçlendiricilerin ücretsiz olarak dağıtılması gerekmektedir” denildi.

Sendika tarafından yapılan açıklamada, tutuklu gazetecilerin acilen tahliye edilmesi istendi.

 

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this