Testi negatif çıktı, düğününü ertelemedi: 4 gün sonra Covid-19'dan öldü!

Düğünden 2 gün önce yaptırdığı koronavirüs testi negatif çıkan ve bu nedenle düğününü iptal etmeyen genç kadının, düğünden 2 gün sonra fenalaşınca kaldırıldığı hastanede testi pozitif çıktı.

Testi negatif çıktı, düğününü ertelemedi: 4 gün sonra Covid-19'dan öldü!

Adana’da testi negatif çıktıktan iki gün sonra Muttalip Bayram ile evlenen 28 yaşındaki Özlem Özcan, düğünden 4 gün sonra koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Merkez Sarıçam ilçesi Esentepe Mahallesi’ndeki evinde ailesiyle birlikte yaşayan ve özel bir şirkette ön muhasebeci olan Özlem Özcan nişanlısı Muttalip Bayram ile düğün tarihlerini 22 Kasım olarak belirledi. Çift o güne kadar hazırlıklarını sürdürdü.

ÖZEL HASTANEDE YAPTIRDIĞI COVİD-19 TESTİ NEGATİF ÇIKTI

20 Kasım günü kendini kötü hisseden Özlem Özcan, ertesi gün özel bir hastaneye giderek, tedavi oldu. Burada koronavirüs taraması için kan testi veren ve tomografi çektiren genç kadın, testinin negatif çıkması üzerine evine döndü.

Test sonuçlarının negatif çıkmasından dolayı düğünü iptal etmeyen çift, 22 Kasım günü kentteki bir düğün salonunda bir saat süren bir törenle evlendi.

2 GÜN SONRA TESTİ POZİTİF ÇIKTI YOĞUN BAKIMA ALINDI

Düğününden iki gün sonra Muttalip Bayram, ağrı ve şikayetleri artan Özlem’i Adana Çukurova Balcalı Hastanesi’ne götürdü. Burada yapılan test sonucunun pozitif çıkmasıyla genç kadın tedaviye alındı. Doktorların incelemesi sonrası virüsün Özlem Özcan’ın akciğerlerine indiği tespit edildi. 25 Kasım günü yoğun bakımda tedavi altına alınan Özlem Özcan, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen 26 Kasım günü hayatını kaybetti. Düğününden 4 gün sonra ölen Özcan’ın cenazesi hastane morguna kaldırıldı.

“TEST SONUCU NEGATİF ÇIKINCA DÜĞÜNÜ YAPMAYA KARAR VERDİK”

Yaşadıkları acının tarifi olmadığını ve hala inanamadıklarını belirten Özlem Özcan’ın amcasının oğlu Yakup Özcan, kuzenine yapılan test sonucunun negatif çıkmasıyla düğünü yapmaya karar verdiklerini söyledi. Düğün günü kuzenin çok mutlu olduğunu fakat 2 gün sonra kötüleştiği haberini aldıklarını ifade eden Yakup Özcan, “4 gün önce gelinlikle gönderdik, bugün kefenle aldık. Herkesin bu salgına karşı önlemini almasını istiyorum. O kadar acı ki. ‘Gelinlik giymek hayalim’ derdi hep. Hayalini gerçekleştirdi ama hayat onu aramızdan kopardı. Düğün günü ‘güzel günler göreceğiz’ demişti. Olmadı” diye konuştu.