Terkoğlu, Soylu'nun hedefinde: Esas sizi açığa almak lazım

Soylu, FETÖ’den açığa alınan kaymakamlara ilişkin Soylu'nun ifadelerini de köşesine taşıyan gazeteci Barış Terkoğlu’nu "O berduşa sesleniyorum. Ben senin gibi birinin öbürünün adamı değilim, bu milletin adamıyım." sözleriyle hedef aldı.

Terkoğlu, Soylu'nun hedefinde: Esas sizi açığa almak lazım

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, FETÖ iddialarıyla görevden alınan kaymakamların 8-12 yıllık olduğunu belirterek “Sırf nedamet getirdi diye bilerek isteyerek böyle bir atama yapılması söz konusu değildir, olmayacaktır” dedi. Soylu, Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Terkoğlu’nu da dün yazmış olduğu köşe yazısı nedeniyle isim vermeden hedef aldı.

Soylu, “Gereğini titizlikle yapıyoruz ama anlamak istemiyorlar çünkü gözlerini kindarlık bürümüş. FETÖ’yle mücadele ediyoruz, FETÖ’cüler, Cumhuriyet gazetesi, OdaTV, BirGün, ana muhalefet partisinin sözcüleri saldırıyor. Elbette bunları bizlere yapanların sebeplerini bilmiyor değiliz” dedi. Bu coğrafyada bu ülkeyi yönetmeye çalışanların idamlık ve bayramlık olmak üzere iki gömleği olduğunu kaydeden Soylu,Cumhuriyet gazetesi yazarı Terkoğlu’nu, dün yazdığı “Ben ihanet ediyorumdur’ diyen Bakan” yazısı nedeniyle hedef gösterdi.

O BERDUŞA SESLENİYORUM

Soylu, “Yalanı ve ihaneti muhatap almazsanız hata edersiniz, Allah’ın emridir, muhatap alacaksınız. O berduşa sesleniyorum. Ben senin gibi birinin öbürünün adamı değilim, bu milletin adamıyım. Kimin adamı olduğun da belli. Kimlerle iş tutuğunuz, kime uşaklık ettiğiniz de belli” dedi.

ESAS SİZİ AÇIĞA ALMAK LAZIM

Tören sonrası açıklama yapan Soylu, görevden alınan kaymakamlara ilişkin ifadelerinin medyada yanlış aktarılmasına tepki gösterdi. Gazetecilere “Yanlışınızı düzelteceğiz” diyen Soylu, “Kaymakamları açığa almışız ama esas sizi açığa almak lazım. Kaymakamlık eğitimi veriyoruz ama gazetecilik dersi de vermemiz gerekiyor herhalde” ifadelerini kullandı.