Tekstil fabrikasında işçiler peş peşe rahatsızlandı, fabrika üretimi durdurdu

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bir tekstil fabrikasında çalışan işçiler, peş peşe rahatsızlandı. İşçilerde Covid-19 tespit edilmesi üzerine fabrikada üretim durdu.

Tekstil fabrikasında işçiler peş peşe rahatsızlandı, fabrika üretimi durdurdu

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bir tekstil fabrikasında çalışan işçilerden bir tanesi rahatsızlanarak Tosya Devlet Hastanesi’ne müracaat etti. Ardından aynı fabrikada çalışan diğer işçilerin de peş peşe rahatsızlanarak aynı hastaneye müracaat etmeleri sonrası Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından tekstil fabrikasında işçilere Covid-19 testi uygulandı.

Yaklaşık 300 çalışanı bulunan tekstil fabrikasındaki bütün işçilerden örnekler alındı. Alınan bu örnekler sonucunda bazı işçilerde koronavirüs testi pozitif çıktı. Bunun üzerine testleri negatif çıkan işçilerden, evlerine gönderilerek kendilerini izole etmeleri istendi. Ayrıca 9 tekstil işçisi de Kastamonu Devlet Hastanesi’ne sevk edilerek tedavi altına alındı.

FABRİKA ÜRETİME ARA VERDİ

Yaşanan bu gelişmelerin üzerine tekstil fabrikası işçilere mesaj göndererek, fabrikanın üretime 15 gün ara verdiğini yazdı.

Fabrika, işçilere gönderdiği mesajında şunları kaydetti: “İçerisinde bulunduğumuz Covid-19 pandemisi nedeni ile fabrikamız bugün itibariyle (20.05.2020) 15 gün süre ile üretime ara vermişti. İl Sağlık kuruluşunun almış olduğu kararla evlerimizde kendinizi izole etmeniz zorunludur, aksi bir durumda ceza-i işlem uygulanacağından evlerinizde kalmanız sizin ve sevdiklerinizin sağlığı için büyük önem taşımaktadır. İş başı yapacağımız tarih 03.06.2020’dir”