TCDD yöneticileri tren kazalarına 'önlem' olarak kurban kesip dua etti

TCDD yöneticileri bir daha kaza olmaması için, Ankara Tren Garı'nda iki koyunun rayların yanına yatırılarak kesilmesinden sonra kazalara karşı dua etti.

TCDD yöneticileri tren kazalarına 'önlem' olarak kurban kesip dua etti

TCDD Taşımacılık A.Ş Genel Müdürü Kamuran Yazıcı, TCDD Taşımacılık A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Çetin Altun ve birim amirleri tren kazalarına karşı Ankara Tren Garı’nda kurban keserek dua etti.

Sinyalizasyon başta olmak üzere bir çok kurumsal hata ve eksiklik nedeni ile sürekli kazaların yaşandığı TCDD’nin yöneticileri bugün Ankara Garı’nda kurban kesmek için toplandı. Altun ve diğer yöneticiler, 2 koyunun rayların yanına yatırılarak kesilmesinden sonra kazalara karşı toplu dua etti.

Birgün’den Burcu Cansu’nun haberine göre, kazaların yaşanmaması için kurban kesilmesi ve dua edilmesini eleştiren BTS Genel Sekreteri İsmail Özdemir, şunları söyledi:

“Geçtiğimiz hafta dört gün içerisinde TCDD’de 3 önemli tren kazası oldu. İki makinist hayatını kaybetti, iki makinist ağır ve iki makinist de hafif yaralandı. Ulusal demiryolu ağında sinyalizasyon sistemi ile çalışan bölgelerde gerek demiryolu hattı boyunca gerekse lokomotif üzerindeki trafik seyrini sağlayan elektronik haberleşme sistemlerinde ciddi eksiklikler bulunuyor. Kontrol sistemleri tam olarak her zaman çalışmıyor. TCDD Taşımacılık A.Ş Yönetimi bu eksiklikleri giderme yerine bugün Ankara Gar sahasında kurban keserek dua etti.”