Sultanbeyli'de cemevine saldırı

İstanbul, Sultanbeyli’de bir cemevi dün gece saldırıya uğradı. Saldırganlar odaları dağıtıp tahrip ederken, yerlere ‘Bitmedi’ yazıp çarpı işareti çizdi.

Sultanbeyli'de cemevine saldırı

Cuma günü gece saatlerinde Sultanbeyli Yavuz Selim Mahallesi’nde bulunan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Cemevi’ne gelen kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, tuvalet camlarını kırarak içeri girdikten sonra yerlere ve camlara provokatif yazılar yazdı. Daha sonra Cemevi’nde bulunan bağış kutusundaki yaklaşık 300 lirayı alarak kayıplara karıştı.

Sabah saatlerinde Cemevi’ne gelen görevlilerin durumu fark etmesinin ardından ihbar üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi.

Olay yeri inceleme polisleri şüphelilerden bir iz bulmak için uzun süre çalışmalar yaptı. Saldırı haberini alan diğer ilçelerde bulunan cemevlerinin görevlileri olayın yaşandığı yere geldi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, “Bugün Sultanbeyli ilçemiz Yavuz Selim Mahallesi’nde bulunan Pir Sultan Cemevi’nde ‘Hırsızlık ve mala zarar verme’ olayı ihbarı alınmıştır. Olay yerine sevk edilen İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizce gerekli inceleme yapılarak soruşturma başlatılmıştır. Pir Sultan Cemevi’ne düzenlenen bu menfur eylemi şiddetle kınıyoruz,” denildi.