Soylu'dan Sakarya'da darp edilen fındık işçilerine: Özür diliyorum

 Soylu, Mardin’in Mazıdağ ilçesine bağlı Kelek mezrasından Sakarya’nın Kocaeli ilçesine fındık bahçelerinde çalışmak için giden ve burada saldırıya uğrayan Kürt işçileri köylerinde ziyaret etti.

Soylu'dan Sakarya'da darp edilen fındık işçilerine: Özür diliyorum

Sakarya’nın Kocaali ilçesinde darbedilen Kürt işçileri Mardin’deki köylerinde ziyaret eden İçişleri Bakanı Soylu, “O söylenen sözlerden dolayı hem üzüntümü ifade ediyorum hem de o insanlar adına özür diliyorum” ifadesini kullandı.

Soylu, Mardin’in Mazıdağ ilçesine bağlı Kelek mezrasından Sakarya’nın Kocaali ilçesine fındık bahçelerinde çalışmak için giden ve burada saldırıya uğrayan Kürt işçileri köylerinde ziyaret etti.

Köy muhtarı Mehmet Demir, işçilerden sorumlu Kasım Demir, işçi ve köylülerle bir araya gelen Soylu, halkın birlik ve beraberliğini bozmak isteyenlere asla fırsat verilmemesi gerektiğini söyledi.

Soylu, “Hep sizin yanınızdayız. Hayatımın büyük bir bölümü uzun zamandır buralarda geçti, huzurun temini, buraların kalkınması ve gelişmesi, daha iyi bir noktaya gelmesi, çocuklarımızın okuması için. Huzur içerisinde yüzyıllardır süren beraberliğimizi devam ettirirsek bize top değse bir şey olma” ifadelerini kullandı.

Sakarya’da yaşanan olaya değinen Soylu, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“O söylenen sözlerden dolayı hem üzüntümü ifade ediyorum hem de o insanlar adına özür diliyorum. Bunlar doğru davranışlar değil, kabul etmeyiz. Onun için hep beraberiz. Cumhurbaşkanımızın her birinize selamları ve muhabbetleri var. Bu sabah konuştuk, buraya geleceğimizi söyledik. Bana da talimatları var. ‘Gönülleri kırılmışsa gönüllerini al’ dedi.”