Soylu'dan polis şiddetini eleştirenlere: 1 polisimiz daha şehit oldu, mutlu musunuz...

Bursa'da iki grup arasında çıkan silahlı çatışmada 1 polis memuru hayatını kaybetti. Bakan Soylu ise olay sonrası "Polisimizi bir haftadır hedef gösterenler, mutlu musunuz..." dedi.

Soylu'dan polis şiddetini eleştirenlere: 1 polisimiz daha şehit oldu, mutlu musunuz...

Bursa’nın merkez Yıldırım ilçesi Hacivat Mahallesi 8’nci Engin Sokak’ta 2 grup kavga, silahlı çatışmaya dönüştü.

Olayda, 1’i polis 5 kişi silahla yaralandı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Yaralılar ambulanslarla çeşitli hastanelere kaldırılarak, tedavi altına alındı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan bir polis memuru, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. İki yaralının da durumunun ağır olduğu öğrenildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise olaya ilişkin yaptığı açıklamada, son günlerde artan polis şiddeti haberleri nedeniyle gelen eleştirileri hedef alıp “Mutlu musunuz?” dedi.

Soylu, sosyal medyadan yaptığı açıklamada “Bursa’da bir kavgayı ayırmak için çaba sarf eden bir polisimiz daha Şehit oldu.. En başarılı dönemini geçiren polisimizi bir haftadır hedef gösterenler, mutlu musunuz… Zihniyeti çürümüşlere rağmen kamu güvenliği, kamu düzeni sağlanmaya devam edilecektir. Başımız sağ olsun…” ifadelerine yer verdi.