Soylu açıkladı: Siber suçlara karşı 'Siberay' kuruldu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlar bünyesinde 'Siberay' isimli yeni bir birimin kurulduğunu açıkladı, birimin misyonunun ne olduğunu anlattı.

Soylu açıkladı: Siber suçlara karşı 'Siberay' kuruldu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kanal D’de konuk olduğu ‘Neler Oluyor Hayatta’ programda konuştu.

Siber suçlara ve alınan önlemlere ilişkin yeni adımlar attıklarını söyleyen Bakan Soylu, Emniyet içerisinde ‘Siberay’ isimli yeni bir birimin kurulduğunu açıkladı, “Siber devriyelerle, çocuklarımıza ve gençlerimize musallat olanlara gerekli cevapları verecekler” ifadelerini kullandı.

Soylu, Siberay’la ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:

“Size şimdi bir yenilikten daha bahsedeceğim. Hani bizim Kızılay’ımız var, Yeşilay’ımız var, onların her birinin çok önemli etkinlikleri var, şimdi Emniyet Genel Müdürlüğümüz, Siber Suçlar dairemizin içerisinde Siberay diye, özellikle çocuklarımızı ve gençlerimizi siber suçlardan korumak için yeni bir program başlatıyor. Siber devriyelerle, çocuklarımıza ve gençlerimize musallat olanlara gerekli cevapları verecekler. Milletimiz rahat olsun, hakaretle karşı karşıya kaldıklarında, sanal alemde iftiralarla karşı karşıya kaldıklarında, dolandırıldıklarında 112 155 156’yı aradıklarında, emin olmalarını isteriz, ne olursa olsun eğer yurt içindeyse bulmama ihtimalimiz söz konusu değildir. Yurt dışında ise dahi, bunu takip edip suçluyu cezalandırmak için elimizden gelen her şeyi yaparız. Bizzatihi bu konularla ben ilgileniyorum.”