Sokak ortasında saldırdı, ifadesinde 'Kime saldırdığımı bilmiyordum' dedi

Kuşadası'nda sokak ortasında bir kadına saldırıp taciz eden şahıs, "Kendimi birden kaybettim. Kime saldırdığımı bilmiyordum." dedi.

Sokak ortasında saldırdı, ifadesinde 'Kime saldırdığımı bilmiyordum' dedi

Önceki gün saat 09.00 sıralarında Aydın’ın Kuşadası ilçesinde, müdür olarak çalıştığı bankaya giden Pelin Y., otomobilini park ettikten sonra cinsel taciz suçundan sabıkası bulunan Serdar Günay’ın tekme ve tokatlı saldırısına uğramıştı. Pelin Y.’yi darp edip taciz eden Günay, daha sonra da kaçmıştı.

Çevredeki güvenlik kameralarının kayıtlarından şüphelinin Serdar Günay olduğunu saptayan polis ekipleri, aynı gece saklandığı eve yapılan baskınla Günay’ı gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Serdar Günay, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Benzer suçlardan poliste 13 kaydı bulunan Günay’ın polisteki ifadesinde, suçunu itiraf ettiği belirtildi. Günay’ın, “Saldırı anında bilincim yerinde değildi. Kendimi birden kaybettim. Kime saldırdığımı bilmiyordum. Pelin Y. ile önceden bir tanışıklığımız yok. Saldırıyı herhangi birinin yönlendirmesiyle yapmadım. Çok pişmanım” dediği belirtildi.

“SONUNA KADAR TAKİPÇİSİYİM”

Saldırının ardından yüzünde ve boynunun bazı yerlerinde morluklar oluşan Pelin Y., DHA muhabirine olayı, “Sabah otomobilimi park ettikten sonra iş yerine gitmek için yürüdüğüm sırada arkamdan bir ses duydum. Birinin hızlı adımlarla bana yaklaştığını hissettim. Yüzümü döndüğüm anda bir kişi, eliyle ağzımı kapatıp, bana vurdu. Aynı zamanda da taciz etti. Bu kişiyi kesinlikle tanımıyorum. Ülkemizde kadına yönelik şiddet vakalarının azalması için davanın sonuna kadar takipçisi olacağım” diye anlatmıştı.