Sokağa çıkma yasağı Migros'a yaradı: Online kapasitesini 5 kat artırıyor

Koronavirüs salgını ve karantina döneminde gıda perakendecisi Migros, artan taleplere yanıt vermek için yeni bir çalışma modelini devreye aldı.

Sokağa çıkma yasağı Migros'a yaradı: Online kapasitesini 5 kat artırıyor

Migros, AVM’lerdeki büyük ölçekli belirli mağazalarını, sadece ‘Sanal Market’ hizmeti veren gölge mağazalara dönüştürdü. Gölge mağazalar ile Migros Sanal Market, hizmet kapasitesini 5 kat artıracak.

Koronavirüs salgını ve karantina döneminde gıda perakendecisi Migros, artan taleplere yanıt vermek için yeni bir çalışma modelini devreye aldı.

Sokağa çıkma yasağı vesilesiyle kapalı olan alışveriş merkezlerinde yer alan büyük ölçekli belirli mağazalarını, sadece Migros Sanal Market hizmeti veren gölge mağazalara (dark store) dönüştüren Migros, Türkiye’de gıda perakende sektöründe bir ilke daha imza attı. Fiziksel ve online satışı birlikte gerçekleştiren mağazalara kıyasla, gölge mağazalar Migros Sanal Market hizmet kapasitesini 5 kat artıracak.

Dünya Gazetesi‘nin aktardığına göre, Migros Sanal Market ile hizmet verdikleri il sayısını 76’ya, mağaza sayısını ise son 1.5 ayda iki katına çıkardıklarını söyleyen Migros Ticaret A.Ş. Büyük Mağazacılık, Toptan ve E-Ticaret Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Bartın, “Geçen yıl başlattığımız gölge mağaza uygulamasından yola çıkarak içinden geçtiğimiz bu dönemde online operasyonlarımızın kapasitesini ve operasyonel verimliliğimizi artıracak inovatif bir uygulama gerçekleştirdik. Şu anda kapalı olan alışveriş merkezlerindeki belirli mağazalarımızı yalnızca Migros Sanal Market hizmeti sunan gölge mağazalara dönüştürdük. Dünyada gıda perakendesinde bir ilk olan bu yeni çalışma modeli müşterilerimizin sipariş teslimat sürelerini kısaltırken, hizmet kalitemizi ve ürün tedariğimizi kesintisiz olarak sürdürebilmemizi sağlıyor” diye konuştu.

Mustafa Bartın “Mağazanın tüm ürünlerinin Migros Sanal Market hizmeti için yönlendirilmesi sebebiyle daha fazla ürün çeşidi ve stok, online alışveriş yapan müşterilere sunuluyor. Mağazaların teslimat bölgesi de daha kapsamlı hale getirilerek daha geniş bir alana hizmet verebiliyor. Şu anda yalnızca İstanbul’da belirli alışveriş merkezi mağazalarında uyguladığımız sistemi, ilerleyen dönemde İzmir ve Ankara’daki ek mağazalarla genişleteceğiz.” ifadelerini kullandı.