Sipariş gecikti diye kuryenin ölümüne sebep olmuştu: Tutuklanmasına karar verildi

İstanbul Çekmeköy'de siparişi geciktirdiği için kargo çalışanını darp ederek ölümüne neden olan Tayfun Ş. tutuklandı.

Sipariş gecikti diye kuryenin ölümüne sebep olmuştu: Tutuklanmasına karar verildi

İstanbul Çekmeköy’de siparişi geciktiği için kargo şirketinin kuryesini yumruklayarak ölümüne neden olan Tayfun Ş., tutuklandı.

Dah önce adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Tayfun Ş. kuryenin hayatını kaybetmesinin ardından tekrar gözaltına alındı. Tayfun Ş. emniyetteki işlemlerinin ardından soruşturmayı yürüten İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi.

‘AYAĞI TAKILIP YERE DÜŞTÜ’ DEDİ!

Savcılık sorgusunun ardından, “Kasten öldürme” suçundan tutuklanması talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen Tayfun Ş. mahkemedeki ifadesinde kız arkadaşına iki adet ayakkabı sipariş ettiğini, siparişin geciktiğini söyleyerek “Telefonla konuştuk adresin eksik olduğunu söyledi. Ben yine adresi tarif ettim bana küfürlü konuşmaya başladı. Geliyorum deyip yanına gittim. Telefonda konuştuğumuz şahıs yanıma geldi. Agresif davrandı, beni itekledi. Kimlik bilgilerimi yazarken elimi birkaç defa itekledi. Refleks olarak bende elimle bir tane vurdum. O da geri çekilince ayağı bir yere takıldı ve düştü. Yardım etmek için kendisine yaklaştım. Kargo şoförü sara hastası olduğunu söyleyince alıp hastaneye götürdüm” ifadelerine yer verdi.

Mahkeme Tayfun Ş.’yi, “Kasten öldürme” suçundan tutuklanmasına karar verdi.