'Sesimi öldüğümde duymanızı istemiyorum' demişti: Ölümle tehdit eden eş tutuklandı

Niğde'de kendisinden boşanmak isteyen eşini darp eden ve ölümle tehdit eden Hayrettin A. tutuklandı. Seda A. darp ve tehdit edildiği görüntüleri sosyal medyadan paylaşarak ''Benim sesimi, öldüğümde duymanızı istemiyorum. Bana yardım edin'' demişti.

'Sesimi öldüğümde duymanızı istemiyorum' demişti: Ölümle tehdit eden eş tutuklandı

Niğde’de Seda A. isimli bir kadın, kendisine şiddet uyguladığı gerekçesiyle bir süre önce eşi Hayrettin A.’ya boşanma davası açtı. Hayrettin A., mahkemenin uzaklaştırma kararını 3 kez ihlal etti. Hayrettin A., Seda A.’yı davadan vazgeçmesi ve eve dönmesi için tehdit etti ve olumsuz yanıt alınca eşine saldırdı. Durumu fark eden çevredekilerin ve Seda A.’nın ailesinin müdahalesiyle Hayrettin A., olay yerinden uzaklaştırıldı.

Yakınları, Seda A.’nın eşinin kendisini tehdit ve darbettiği görüntüleri cep telefonu kamerasıyla görüntüledi. Seda A., görüntüleri sosyal medya hesabından, “Henüz babamın soyadını alamadım. Çünkü eşimden boşanmaya çalışıyorum ve sonuç alamadım. Şiddet görüyorum, tehdit ediliyorum. Benim sesimi, öldüğümde duymanızı istemiyorum. Bana yardım edin, sesimi duyurun” notuyla paylaştı. Görüntüler kısa sürede yayılınca, Niğde Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Polis, Hayrettin A.’yı yakalayarak gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Hayrettin A., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.