Serdar Ortaç: Siyasi görüşüm Tayyip Erdoğan

Yandaş ünlü Serdar Ortaç, “Siyasi görüşün ne?” sorusuna "Tayyip Erdoğan" diyerek cevap verdi.

Serdar Ortaç: Siyasi görüşüm Tayyip Erdoğan

Geçtiğimiz hafta 7 TİP’li gencin öldürüldüğü Bahçelievler Katliamı sorumlularından Haluk Kırcı’yı ekrana çıkararak tepki çeken Haber Global kanalının yeni konuğu, yandaş ünlü Serdar Ortaç oldu.

Jülide Ateş’in sunduğu ’40’ programında sorulara yanıt veren Serdar Ortaç, “Siyasi görüşün ne?” sorusuna yanıt verirken Erdoğan hayranlığındaki farkını ortaya koydu. Bu soruya cevap vermeyeceğini söyleyen Ortaç, “Tayyip Erdoğan diyorum” dedi.

Serdar Ortaç’ın “görüş”ünü açıkladığı ifadeleri şöyle:

Ben her şeyi gördüm, Ecevit, Kıbrıs Barış Harekatı, Tansu Çiller, Mesut Yılmaz, rahmetli Özal, babam Adnan Menderes’i gördü. Siyasi fikrim yok ama burada gördüğüm her şeyin arkasındayım. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bence gördüğüm en iyi lider. Herkesin hatası olur, belki vardır, her şeyi aynı anda nasıl düşünsün adam mesela. Belki ekibe danışıyordur, ekipten çatlak bir ses çıkıyordur, belki bir şey yaparken bu olmamalıdır diyordur. Ama şükürler olsun yani. Ben çok beğeniyorum yani ve Tayyip Erdoğan diyorum. Siyasi görüşüm olarak değil, o beyefendiyi beğeniyorum ben. Sağcı, solcu sevmiyorum o işleri. Antalya Talebe Yurdu vardı, millet birbirini vururdu. 5 kuruş bulamazdım, marketlerin önüne gider su, simit satardık. Yani şu kadarcık çocuktum, şimdi Instagram’dan 12 Ada’yı nasıl alırız diye bakıyoruz, ki onu da alacağız göreceksin. O yüzden ‘Siyasi görüşün hangisi’ lafına cevap vermiyorum, Tayyip Erdoğan diyorum.