Selda Bağcan'dan Yeditepe Konserleri yorumu: Onlar kimi çağıracağını bilir

Cumhurbaşkanlığının popçulara para dağıttığı İstanbul Yeditepe Konserleri'ne ilişkin Selda Bağcan'dan yorum geldi.

Selda Bağcan'dan Yeditepe Konserleri yorumu: Onlar kimi çağıracağını bilir

Cumhurbaşkanlığı, yeni tip koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirler nedeniyle evde kalmak zorunda olunan dönemde konser etkinlikleri düzenledi.

Düzenlenen etkinliğe Ajda Pekkan, Sibel Can, Demet Akalın, Alişan, Funda Arar, Hakan Peker, Işın Karaca, Coşkun Sabah, Ümit Besen, Cengiz Kurtoğlu, Arif Susam, Serdar Ortaç, Sinan Akçıl, Muazzez Ersoy, Zekai Tunca, Özhan Eren, Orhan Hakalmaz, Ceyhun Çelikten, Ebru Yaşar, Bülent Serttaş gibi isimler davet edildi. Türkiye Cumhuriyeti İletişim Başkanlığı ve Poll Production tarafından düzenlenen “İstanbul Yeditepe Konserleri” için 30 milyon lira harcanması tepkilere neden oldu.

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan da bugünkü yazısında “Devletin konserlerinde niye yoklar” başlığıyla “Anadolu türkülerinin piri Musa Eroğlu… Niye yok? Türkiye’nin en güçlü sesi ve yorumcusu Selda Bağcan… Niye yok? – Kendine özgü söyleyişiyle gönlümüzde taht kuran Ahmet Aslan… Niye yok? Bir turna… Anadolu turnası… Bedia Akartürk… Niye yok?” diye sordu.

Ahmet Hakan’ın bugün köşesinden sorduğu soruyu, Günboyu Gazetesi, Selda Bağcan’a Ahmet Hakan’ın sorusunu iletirken, “Konserde niye yoktunuz?” diye sorulan Selda Bağcan, “Memleketi karpuz gibi ikiye yardılar dolayısıyla bunu karpuz gibi yaranlara sormak lazım” yanıtını verdi. “Size konserle ilgili davet geldi mi” şeklindeki soruyu da yanıtlayan Bağcan, “Onlar kimi davet edeceklerini iyi bilirler” ifadelerini kullandı.