Savunma Mitingi'ne katılan TKH Genel Başkanı Avukat Aysel Tekerek: Bu daha başlangıç

Savunma Mitingi'ne katılan Türkiye Komünist Hareketi (TKH) Genel Başkanı Avukat Aysel Tekerek, AKP'nin bu ülkede, adaletin olmadığı bir ülkede baroların bunu teşhir etmesini, adalet mücadelesini sürdürmesini bile istemediğini belirtti.

Savunma Mitingi'ne katılan TKH Genel Başkanı Avukat Aysel Tekerek: Bu daha başlangıç

AKP’nin baroların yönetim yapısına yönelik saldırı girişimini hayata geçirilmek üzere hazırladığı yasa düzenlemesi bugün TBMM’ye sunarken, tepki çeken düzenlemeye karşı İstanbul Barosu, Çağlayan Adliyesi önündeki “Savunma Mitingi” gerçekleştirdi.

Savunma Mitingi’ne katılan Türkiye Komünist Hareketi (TKH) Genel Başkanı Avukat Aysel Tekerek, AKP’nin bu ülkede, adaletin olmadığı bir ülkede baroların bunu teşhir etmesini, adalet mücadelesini sürdürmesini bile istemediğini vurgulayarak şunları kaydetti:

“Bugün bu meydanda İstanbul Barosu’na bağlı binlerce avukat, barolara müdahale tasarısına karşı buluştular. Barolara müdahaleyi kabul etmediğimizi biz avukatlar uzun zamandır söylüyoruz. Bu konuda Ankara’daki baro başkanlarının yürüyüşü aslında bu tepkinin gücünü de göstermiştir. Ancak AKP ısrarla bu yasayı geçirmeye çalışıyor. Çünkü AKP bu ülkede, adaletin olmadığı bir ülkede baroların bunu teşhir etmesini, adalet mücadelesini sürdürmesini bile istemiyor. Bu bile AKP’ye fazla geliyor. Kendi yedek barolarını kurarak aslında bu adaletsizliğin üstünü kapatmaya çalışıyor. Zaten zor durumda olan mesleğimizi de bitirmeye çalışıyor. Bugün avukatlar burada baro başkanının öncülüğünde seslerini yükselttiler ve gerçekten çok güçlüydüler. Bu gücün ülkemizde her türlü haksızlığa karşı devam etmesi gerektiğini düşünüyoruz. Adalet olmadan, eşitlik olmadan, özgürlük olmadan yaşanamayacağını bir kez daha söylüyoruz. Türkiye Komünist Hareketi Genel Başkanı olarak da aynı zaman da bir avukat olarak da bu eylemlerde yerimizi aldık. Bu daha başlangıç diyorum.”