Saldırıya uğrayan CHP'li başkan konuştu: Otel ruhsatını iptal ettiğim için

Saldırıya uğrayan Belediye Başkanı Şenel’e göre olayın Salda Gölü’yle bir ilgisi yok.

Saldırıya uğrayan CHP'li başkan konuştu: Otel ruhsatını iptal ettiğim için

Burdur’un Yeşilova ilçesi Koyunlar Çeşme Mahallesi’nde ikamet eden Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel, bu sabaha karşı uğradığı silahlı saldırıda yaralandı.

Ayaklarından hedef alındığı belirtilen Şenel, saldırı sonrası alındığı ameliyatın ardından açıklamada bulundu.

Sözcü’den Saygı Öztürk’e konuşan CHP’li başkan, saldırı şöyle anlattı:

“Saat 05.00’e doğru evimin kapısı çalındı. Benden önce eşim kapıyı açmaya giderken, ‘açma, ben geliyorum’ dedim. Kapı arkasındaki kişiye kimsiniz diye sorduğumda ‘polis, polis’ karşılığını verdi.Evim bahçeli olduğu için pencereden baktığımda makul bir kişi olarak gördüm. Salda Gölü’yle ilgili bir gelişme olduğunu düşünüp kapıyı açtım. Ayağımın biri eşiğin diğer tarafındaydı, hiçbir şey söylemeden ayaklarıma sıkmaya başladı. Eşim de o an yanımdaydı. Bana arka arkaya beş kurşun sıktı. Ben yere düştüm. Eşime ilk kurşunu sıkınca, ‘yeter artık, tamam, mesaj anlaşıldı’ diye bağırdım. Bunun üzerine saldırgan, hiçbir şey söylemeden bahçe dışında çalışır halde bekleyen otomobile binip ayrıldı. İçeride başka biri olup olmadığını görmedim.”

“OTEL RUHSATINI İPTAL EDİNCE”

“Yeşilova Belediyesi’ne ait bir otel bulunduğunu, burada fuhuş yapıldığı gerekçesiyle tutanak düzenlendiğini ve 30 Mart’ta ruhsatın iptali için kaymakamlıktan yazı geldiğini” söyleyen Şenel, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Belediye encümenini toplayıp kaymakamlık yazısını da dikkate alarak otelin ruhsatını 10 gün önce iptal ettik. Otel kapalıydı. Bu yüzden saldırıya uğradım. Olayın bize göre başka bir nedeni yok.”