Salda skandalı sonrası CHP'li başkan ve eşine saldırı

Geçtiğimiz hafta iş makinelerinin girdiği Salda Gölü'nün bulunduğu Yeşilova'da CHP'li başkan ve eşine saldırı düzenlendiği öğrenildi.

Salda skandalı sonrası CHP'li başkan ve eşine saldırı

Burdur’da Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşinin sabah saatlerinde silahlı saldırıya uğradığı duyuruldu.

CHP Burdur Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Mehmet Göker, sosyal medyada açıklamada bulunarak “Yeşilova belediye Başkanımız ve eşi bu sabah kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kurşunlandı” ifadelerini kullandı.

Göker, daha sonraki paylaşımında ise “Başkanımız ve eşinin şu an için sağlık durumlarında hayati birtehlike bulunmamaktadır.” bilgisini verdi.

Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel, Burdur’un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü’nün beyaz kumsalına iş makinelerinin girmesinden sonra yaptığı açıklamada, belediye ekiplerinin göl etrafında sık sık dolaştığını dile getirmişti. Şenel, yaşanan kum skandalıyla ilgili duyumu 15 gün önce aldığını söylemişti.

Şenel, “Beyaz kumların olduğu yerden o beyaz kumları alıp kum olmayan yerlere yol yapmaya çalışıyorlar. Kumları taşıdığı yere bu yapacakları Millet Bahçesi’nin binalarını oturtacaklarmış. Bu dediğimiz yere de yürüyüş yolu yapacaklarmış. İş makineleriyle henüz düzeltme fırsatları olmadı, biz olaya müdahale edince zaten durdu” şeklinde konuşmuştu.