Sakarya Serdivan'da toplu iftara ceza yağdı

Sakarya'nın Serdivan ilçesinde bu yasağa aldırış etmeyen bir firma tarafından toplu iftar programı düzenlendiği ortaya çıkmıştı. Yasak olmasına rağmen düzenlenen ve tepkilere neden olan toplu iftar etkinliğine katılan 0 kişiye ise 392'şer lira olmak üzere toplamda 14 bin 910 TL para cezası kesildi.

Sakarya Serdivan'da toplu iftara ceza yağdı

İçişleri Bakanlığı tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu iftarların yasaklandığı kararı açıklanmıştı. Geçtiğimiz günlerde Sakarya’nın Serdivan ilçesinde bu yasağa aldırış etmeyen bir firma tarafından toplu iftar programı düzenlendi.

SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI

Maskelerin takılmadığı ve sosyal mesafe kuralının da ihlal edildiği iftar programının fotoğrafları ise firma sahibi tarafından sosyal medya hesabından paylaşılmıştı. Yasak olmasına rağmen düzenlenen ve tepkilere neden olan toplu iftar etkinliği sonrası Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

30 KİŞİYE CEZA KESİLDİ

Firma sahibi tarafından paylaşılan ve daha sonrasında sosyal medya üzerinde büyük tepkilere neden olan fotoğrafların incelenmesinin ardından polis ekipleri iftarı düzenleyen firma sahibi ve programa katılım gösteren 30 kişiye para cezası kesti.

Salgın tedbirleri kapsamında yasaklanmasına rağmen kurala uymayarak etkinliği düzenleyen firma sahibine 3 bin 150 lira ve programa katılan 30 kişiye ise 392’şer lira olmak üzere toplamda 14 bin 910 TL para cezası kesildiği öğrenildi.