Sahte alkol 12 ilde 88 can aldı

Sahte içkiden ölenlerin sayısı 88’e yükselirken; en fazla ölüm İzmir’de meydana geldi.

Sahte alkol 12 ilde 88 can aldı

Türkiye’de sahte içki ölümleri, gün geçtikçe artıyor. Sahte içki nedeniyle 3 kişi daha hayatını kaybederken; 12 ildeki toplam can kaybı sayısı 88’ye yükseldi.

Son olarak Muğla’nın Milas ilçesinde yaşayan Ali İzzet Uslu, saat 16.30 sıralarında iddiaya göre, sahte içki içtikten bir süre sonra fenalaşarak, Milas Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.Yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Uslu, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Uslu’nun cenazesi, savcının incelemesinin ardından Muğla Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Ali İzzet Uslu’nun kesin ölüm nedeni yapılacak otopsi sonucu belirlenecek. Bu arada jandarma tarafından Uslu’nun ölümünden sonra evinde yapılan aramada 5 litre sahte içki bulundu.

Sahte içkiden ölenlerin sayısı 88’e yükselirken; en fazla ölüm İzmir’de meydana geldi. Sahte içki İzmir’de 36 can alırken, İstanbul’da bu sayı 10 oldu. Aydın’da 9, Mersin’de 8, Kırıkkale’de 7, Kırklareli’nde 6, Muğla’da 4, Tekirdağ’da 3, Zonguldak’ta 3, Samsun’da 1 ve Trabzon’da da 1 kişi sahte içkiden hayatını kaybetti.