Sağlık çalışanlarını yerlerde sürüklediler, serbest bırakıldılar

Konya'da otomobilleriyle yaptıkları kazanın ardından yardıma gelen 112 Acil Servis'te görevli 3 sağlık personeline saldıran kişiler adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

Sağlık çalışanlarını yerlerde sürüklediler, serbest bırakıldılar

Konya’nın Karatay ilçesi Ulubatlı Hasan Mahallesi Gülpembe Sokak’ta geçen salı akşamı, park halindeki TIR’a çarpan otomobilde bulunan 2 kişi hafif şekilde yaralandı. Çevredekiler de ambulans çağırdı. İhbar üzerine gelen sağlık görevlileri, yaralılardan Ahmet S.’yi sedyeyle ambulansa taşıdı. Ancak yaralı Ahmet S. sağlık görevlilerine saldırdı.

Diğer yaralı Hasan Rıza D.’nin de sağlık çalışanlarına saldırdığı olaya, kazayı haber alıp olay yerine gelen ikilin yakınları da katıldı. Grup, sağlık çalışanları Zeliha Altuner (33), Mehmet Taşpınar ve Ali Rıza Çapan’ı (46) darbedip, yerlerde sürükledi. Vatandaşlar tarafından kurtarılan sağlık görevlileri, ambulans ile olay yerinden uzaklaştı, darp raporu alıp, saldırganlardan şikayetçi oldu.

Gözaltına alınan Hasan Rıza D. ve Ahmet S., emniyetteki işlemlerinin ardından ‘Görevi yaptırmamak için direnme, kasten yaralama ve mala zarar verme’ suçlarından adliyeye sevk edildi. 2 şüpheli, nöbetçi mahkemece adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

TUTUKLANDILAR

Cumhuriyet Başsavcılığı’nın itirazı üzerine yeniden yakalama kararı çıkartılan 3 şüpheli tutuklandı.