Sabah yazarı böyle yakındı: Yetkililer kriz anlarında bize bağlanma gereği duymuyor

AKP'deki 'Pelikan' denilen ekipten olduğu bilinen Melih Altınok, iktidar yetkililerinin Sabah, ATV ve A Haber'e karşı kayıtsızlığından yakındı.

Sabah yazarı böyle yakındı: Yetkililer kriz anlarında bize bağlanma gereği duymuyor

AKP’nin yayın organı Sabah gazetesinin yazarlarından Melih Altınok, “Kaza, medya, siyaset ve rezalet” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Yazısında Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Pegasus’a ait uçağın pistten çıkmasına değinen Altınok, kaza ve afetlerin yaşandığı dönemlerde herkesin medyayı suçladığını belirtirken şunları yazdı:

“Olağanüstü durumlarda işin en zor kısımlarından birinin medya üsteniyor. Çünkü her türlü yalan dolan sosyal medyada anında yayılırken bir yandan olay yerinden bir yandan yetkililerden alacağınız doğru cevapları halka aktarmaya çalışıyorsunuz.

Örneğin uçak kazasının yaşandığı çarşamba gecesi Haluk Pekşen ve Barış Yarkadaş gibi ‘kadrolular’ halkı paniğe sevk eden paylaşımlar yapıyorlardı.

atv Son Durak’ın editörleri, Yeni İstanbul Havalimanı ile ilgili soru sormak, açıklamalarını almak için yetkilileri aradılar. Ancak, atv, a haber adını duyan yetkililer yayına bağlanma gereği bile duymadılar!

Tıpkı, deprem, çığ ya da herhangi bir kriz anında iktidar çevrelerinin yaptığı gibi…

Bizler yine bağlantılar ve canlı hava trafiğini yayınlayıp bilgi kirliğinin önünü elimizden geldiğince kesmeye çalıştık tabii.”