Rusya'nın Ankara Büyükelçisine tehditler: Hayatınıza veda edin

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov'a yönelik tehditler geldiği, Bakanlığın da buna karşılık önlem aldığı öğrenildi.

Rusya'nın Ankara Büyükelçisine tehditler: Hayatınıza veda edin

Rusya’nın Suriye ordusuna destek olduğu İdlib’de TSK’nın operasyona başlaması sonrası Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov’a yönelik tehditler olduğu ortaya çıktı.

Sputnik‘e konuşan Türkiye Dışişleri Bakanlığı’ndan bir yetkili, Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov’a yöneltilen tehditler nedeniyle Türk hükümetinin Rus diplomatların güvenliği için tüm önlemleri aldığını söyledi.

İdlib’deki gelişmelerle ilgili olarak sosyal medyada çılgınlık yaşandığını kaydeden Aleksey Yerhov, “İstemeden bazı yorumları okuyacağım. ‘Hayatınıza veda edin’, ‘Arkanızdan kimse ağlamayacak’, ‘Yanmanızın zamanı geldi’ ve benzeri. Tüm bunlar 5 yıl önce de medya ve sosyal ağlarda yaşanmıştı. Sebep İdlib değil, Halep’ti. Sonuç? Uçak krizi ve Büyükelçi Karlov’un haince suikasta uğraması. Bu arada ben de doğrudan tehditler alıyorum. Gerçekten kimse geçmişten ders çıkarmıyor mu?” demişti.