Rusya'dan "YPG'ye bütçe" göndermeli, "Takdiri size bırakıyoruz" mesajı

Rusya'nın Ankara Büyükelçiliği sosyal medya hesabında, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun, “NATO müttefikimiz Türkiye’nin yanındayız” ifadelerinin yazılı olduğu bir görseli; ABD’ye YPG’ye gönderdiği silahların sayılarının yer aldığı bir tabloyla birlikte,“Takdiri size bırakıyoruz” notuyla paylaştı.

Rusya'dan

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği sosyal medya hesabı üzerinden Suriye İdlib’de yaşanan olaylara ilişkin bir video paylaştı. Videoada “NATO müttefikimiz Türkiye’nin yanındayız” mesajı verildi.

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği “Eye On İdlib” yani “Gözler İdlib’te” başlıklı videoyu Twitter hesabından paylaştı. Videolu mesajda “Suriye’de barışın tesis edilmesi ve sivilleri hedef alan Esad rejiminin uluslararası toplum nezdinde normalleşmesine karşı çıkmak için ABD’nin elindeki tüm gücü kullanacağı belirtildi. Ayrıca videoda ‘NATO müttefikimiz Türkiye’nin yanındayız’ mesajı da yer aldı.

RUSYA: TAKDİRİ SİZE BIRAKIYORUZ

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’nin paylaşımı sonrası Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği’nden de bir paylaşım geldi.

Büyükelçiliğin Türkçe hesabından yapılan paylaşımda ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun, “NATO müttefikimiz Türkiye’nin yanındayız” ifadelerinin yazılı olduğu bir görseli ekledi.

Bu görselin yanına Anadolu Ajansı’nın, ABD’ye YPG’ye gönderdiği silahların sayılarının yer aldığı bir tablosunu da ekleyen Rus Büyükelçiliği, paylaşımına ise “Takdiri size bırakıyoruz” ifadelerini yazdı.