Polisin sağlık çalışanlarına müdahalesine tepki: ‘Burası hastane, ben de doktorum, nereye dağılacağım!’

İzmir Valiliğinin il genelinde sağlık kurumlarında yapılacak toplantı, etkinlik ve eylemlere yasak getirmesi kararının ardından bugün Urla’da yapılan basın açıklamasına polis müdahalesi gerçekleşti. Polisin engelleme girişimi sonrası basın açıklamasına katılan ve doktor olduğunu ifade eden bir sağlık çalışanı, “Burası hastane, ben de doktorum. Ben nereye dağılacağım” diyerek polise tepki gösterdi

Polisin sağlık çalışanlarına müdahalesine tepki: ‘Burası hastane, ben de doktorum, nereye dağılacağım!’

İzmir Valiliğinin il genelinde sağlık kurumlarında yapılacak toplantı, etkinlik ve eylemlere yasak getirmesi kararının ardından bugün Urla’da yapılan basın açıklamasına polis müdahalesi gerçekleşti.

SES İzmir Şube Eş Başkanı Erkan Batmaz ve beraberindekiler ek ödemelerdeki kesinti, 4B’lilerin kadroya alınması, performans sistemi ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddet konularında açıklama yapmak istedi. Ancak polis Urla Devlet Hastanesi bahçesindeki açıklamayı engellemeye çalıştı.

“NEREYE DAĞILACAĞIM!”

Polisin “Açıklama yapıyorsunuz” diyerek Batmaz’ı engelleyip sağlık çalışanlarına “Dağılın” demesi üzerine, basın açıklamasına katılan ve doktor olduğunu ifade eden bir sağlık çalışanı, polise şöyle tepki gösterdi:

Burası hastane, ben de doktorum. Ben nereye dağılacağım! Siz yeri geldiğinde sağlıkçı istediğinizde bizi bulamayacaksınız. Sakin olun. Saygı duyun. Pandemi sürecinde biz can güvenliğimiz olmadan çalıştık. Bu açıklamayı hak ediyoruz.

Sendika.org’un haberine göre; Alanda bulunan diğer sağlık çalışanlarının da direnmesiyle açıklama sürdürüldü ve yasağa karşı mücadele edileceği vurgusu yapıldı. Açıklama “Baskılar bizi yıldıramaz” sloganlarıyla sonlandırıldı.