Pedofili savunucusu Bedri Gencer'in odasını mühürlemişlerdi: TKH Gençliği'nden açıklama

Türkiye Komünist Hareketi Gençliği, Yıldız Teknik Üniversitesi'nde çocuk yaşta evlilikleri savunmasıyla tepki toplayan 'Profesör' Bedri Gencer'in odasını mühürledikleri eyleme ilişkin açıklama yayımladı.

Pedofili savunucusu Bedri Gencer'in odasını mühürlemişlerdi: TKH Gençliği'nden açıklama

Elazığ depremi sonrası çocuk yaşta evlilikleri savunduğu gerici açıklamalarıyla gündeme gelen Yıldız Teknik Üniversitesi “profesörü” Bedri Gencer’e yönelik tepkiler devam ediyor.

Son olarak YTÜ’lü öğrenciler Gencer’i protesto ederek odasını mühürlemişti. Türkiye Komünist Hareketi Gençliği protesto eylemine ilişkin yaptığı açıklamada ”Bugün, Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri olarak; Gerici, yobaz, pedofili açıklamaları ile gündeme gelen Bedri Gencer’in odasını mühürledik!” ifadelerine yer verdi.

”Bilimsel bilginin üretildiği, aydınlanma merkezleri olması gereken üniversiteler orta çağ dogmatizmine yerini bıraktı. Gençlikten ‘dindar ve kindar’ denen gerici bir kuşak yaratılmak istendi” sözlerine yer verilen açıklamada ”Tüm bu tabloya rağmen ne bu memleketin aydınlanmacı damarı ne de üniversiteli gençliği teslim alınamadı” denildi.

‘TÜM ÜLKEDE GERİCİLİĞİ MÜHÜRLEMEK İÇİN…’

Aydınlanma mücadelesinin bugün sosyalizm bayrağı altında yükseltilebileceğinin belirtildiği açıklamada ”Tüm ülkede gericiliği mühürlemek için eşit, özgür, aydınlık bir geleceği yükseltmeye!” çağrısında bulunuldu.

YTÜ TKH Gençliği’nin ”Gericiliği mühürleyeceğiz” başlıklı açıklaması şöyle:

Bugün, Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri olarak; Gerici, yobaz, pedofili açıklamaları ile gündeme gelen Bedri Gencer’in odasını mühürledik!

Ülkemizde laikliğin, cumhuriyetin tüm ilerici değerlerinin yıkıma uğratıldığı bir dönemdeyiz. Üniversitelerimiz de bu yönde gerici ve piyasacı dönüşümlerle çürütülmeye devam ediyor.

Gericilik bu memlekette uzun yıllardır emperyalizmin bir projesi olarak, asalak patron sınıfının emekçileri sömürebilmek adına bir silahı olarak adım adım örgütlendi. Bilimsel bilginin üretildiği, aydınlanma merkezleri olması gereken üniversiteler orta çağ dogmatizmine yerini bıraktı. Gençlikten ‘dindar ve kindar’ denen gerici bir kuşak yaratılmak istendi.

Toplumsal yaşamın dinsel referanslarla şekillendirilmesi, tüm eğitim kurumlarının buna göre yapılandırılması, emekçilerin dinselleşme karşısında boyun eğmesi sermaye düzeni için gerekliydi.

Tam da bu yüzden gericilerin ipleri sermayenin elindedir! Emperyalizmin Yeşil Kuşak projesinin mahsulüdür.

Tüm bu tabloya rağmen ne bu memleketin aydınlanmacı damarı ne de üniversiteli gençliği teslim alınamadı. Bu memleketin aydınlanma mücadelesi bugün sosyalizm bayrağı altında yükselebilir.

Emperyalizme, sermaye düzenine, gericiliğe karşı mücadeleyi büyütmek için örgütlenmeye, daha güçlü olmak için yan yana gelmeye çağırıyoruz!

Üniversiteli gençliğe çağrımızdır! Umudunuzu kesmeyin!

Bizler bu memleketin geleceğiyiz!

Tüm ülkede gericiliği mühürlemek için eşit, özgür, aydınlık bir geleceği yükseltmeye!

YTÜ TKH Gençliği

NE OLMUŞTU?

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Bedri Gencer, 24 Ocak’taki Elazığ’da yaşanan 6.8’lik depremin ardından, depremi çocuk yaşta evliliklerin yasaklanmasına bağlayarak “Gayretullaha dokunmak edebiyat değildir. AIDS, ebola virüsü… Avustralya, Çin gayretullaha dokundu azap geldi. Maazallah, biz de zinayı, livatayı yasallaştırarak, Allah’ın helal kıldığı yaşta evliliği tecavüz sayarak, mutlu yuvaları bozarak gayretullaha dokunmayalım. Az kaldı” açıklamasında bulunmuştu.