Par'dan iktidara: Sahte içkiden ölenlere neden rahmet dilenmiyor?

Habertürk yazarı Kübra Par, "Siyasetçiler en azından 'Durumun takipçisiyiz, vefat edenlere rahmet diliyoruz' falan diyemez miydi?" diye sordu.

Par'dan iktidara: Sahte içkiden ölenlere neden rahmet dilenmiyor?

Habertürk yazarı Kübra Par, sahte içki kaynaklı olarak hayatını kaybeden onlarca yurttaşla ilgili iktidarın sessiz kalmasına dikkat çekti.

“Hükümet bu konuda neden sessiz?” başlıklı yazısında, sahte içki yüzünden 1 hafta içinde 55 kişinin can verdiğini hatırlatırken “Ama bakıyoruz beklenen düzeyde tepki gelmiyor hükümetten” diyen Par, “Her konuda konuşan bakanlar, siyasetçiler en azından ‘Durumun takipçisiyiz, vefat edenlere rahmet diliyoruz’ falan diyemez miydi?” diye sordu.

Par’ın yazısı şöyle:

“Sahte içki yüzünden 1 hafta içinde 55 kişi can verdi. Yani tam 55 yuvaya ateş düştü…

Başka bir nedenle bu kadar kişi hayatını kaybetse ülke teyakkuza geçerdi.

Yetkililerden açıklama üstüne açıklama gelirdi.

Ama bakıyoruz beklenen düzeyde tepki gelmiyor hükümetten.

Ve insanlarda “Alkole karşı olduklarından içenlerin hayatını umursamıyorlar. Zaten bu kadar fahiş vergi zammı yapmalarının gerekçesi de sağlık değil yaşam tarzı dayatması” düşüncesi oluşuyor.

Üstüne bir de AK Parti Muğla İl Gençlik Kolları Üyesi olduğu ileri sürülen Fettah Can Türk isimli kendini bilmez, “Laikler; Recep Tayyip Erdoğan’dan kurtulmak istiyorsanız bol bol sahte içki için” diye adice bir paylaşım yapınca sinirler iyiden iyiye geriliyor.

Tamam, emniyet bir operasyon başlattı ama her konuda konuşan bakanlar, siyasetçiler en azından “Durumun takipçisiyiz, vefat edenlere rahmet diliyoruz” falan diyemez miydi?”