Paranın gözü kör olsun: '4 bin kit karşılığında karantinaya girmedi'

Besim Tibuk’un oğlunun özel uçağıyla ülkeye gelip karantinaya alınmadan otele gitmesi bakanlar arasında da huzursuzluk yarattı.

Paranın gözü kör olsun: '4 bin kit karşılığında karantinaya girmedi'

Merit Oteller Grubu sahibi Besim Tibuk’un oğlu Murat Tibuk önceki akşam özel uçak ile Ercan’a geldiği ve daha önce karantina oteli olmayan Merit otellerinden birine yerleşmesine 4 bin kit karşılığında Sağlık Bakanlığı’nın izin verdiği iddiası gündeme geldi.

Sağlık Bakanlığı yetkililerinin Murat Tibuk’a bu esnekliği sağlamasının 4 bin adet test kiti bağışı olduğu ifade edilirken, bu miktarda bir test kitinin ise ülkeye gelmediği iddia ediliyor. Bakanlar Kurulu sonrası bu konuya açıklık getirilmesi beklenirken kurul bu konuda sessiz kalmayı yeğledi.

OdaTV‘nin Kıbrıs Manşet’ten aktardığı bilgilere göre Murat Tibuk’un adaya geldikten sonra karantinaya alınmaması konusunda Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli’nin haberi olduğu öne sürüldü.

Kıbrıs Manşet’e ulaşan kaynaklar önümüzdeki günlerde de yurt dışından ülkeye özel uçaklarla ziyaretçi geleceğini ve bunların da Merit Oteller’e karantina altına alınması kararı alındığını iddia ederken Bakanlar Kurulunun böyle bir karar almadığı öğrenildi.